fbpx

Mirė žinomas sporto organizatorius

Dalintis:

Ilgai ir atkakliai kovojęs su sunkia liga nuo pat 2004 metų, sporto visuomenei gerai žinomas Jonas Simonavičius jos nebeatlaikė ir išėjo. Liga pakirto jį einantį 63-iuosius metus. Šių metų gegužės 19-ąją jam suėjo 62-eji.

Gimęs Tauragės rajono pakrašty, Očikių kaime, šalia Adakavo, baigęs Skaudvilės vidurinę mokyklą, ten sportavęs, žaidęs rankinį, Jonas vėliau tarnavo sovietinėje kariuomenėje, kultivavo imtynių sportą, grįžęs baigė tuometinį Kauno kūno kultūros institutą. Dirbo Kelmėje sporto mokyklos treneriu, o 1984 m. grįžo į gimtąjį Tauragės rajoną. Čia buvo paskirtas Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos direktoriumi. 1988 m. buvo perkeltas dirbti tuometinio Tauragės rajono sporto komiteto pirmininku. Šias pareigas Jonas ėjo iki 1995 m., sumaniai vadovavo Tauragės rajono sporto veiklai, organizavo varžybas, ieškojo gabių sportininkų, rėmėjų, organizavo sportininkų išvykas į užsienį. Jo iniciatyvumas, dalykiški asmeniniai santykiai su respublikos sporto vadovais buvo geri ir naudingi Tauragės sportui.

Net ir ištikus žiauriai avarijai, kai teko kapanotis iš ledu aptrauktos upės, sušalęs į ledą ir šiaip taip pasiekęs Raseinių ligoninę, po kelerių metų net ir chuliganų žiauriai sumuštas ir sužalotas, Jonas nepalūžo, tęsė darbą. Tiesa, reikėjo kiek ramesnio ir mažiau nervų reikalaujančio užsiėmimo. Pradėjo dirbti Tauragės apskrities viršininko administracijos Civilinės saugos departamento budėtoju. Tačiau netrukus dėl ligos išėjo į pensiją.

Būdamas netekto darbingumo pensijoje, Jonas neatitrūko nuo sporto, tikėjosi į jį grįžti ir dirbti, buvo kupinas pasiryžimo ir įvairiausių planų. Deja, jie liko neįgyvendinti.

Jonas Simonavičius yra pelnęs įvairių apdovanojimų varžybose, padėkos raštų už organizacinę veiklą. 50-mečio ir 60-mečio progomis apdovanotas sidabro medaliais „Už nuopelnus Lietuvos sportui“. Apdovanojimus skyrė Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Jonas Simonavičius draugų atmintyje išliks nuoširdus, organizuotas, draugiškas, nesavanaudiškas žmogus. Tokį mes jį pažinojome.

Reiškiame užuojautą Jono žmonai ir vaikams. Atsisveikinti su žinomu sportininku, sporto organizatoriumi bus galima jau šiandien, antradienį, „Rimtijos“ mažojoje salėje nuo 12 valandos. Urna bus laidojama trečiadienį, 10 valandą, Adakavo kapinėse.

Draugų vardu Eugenijus Šaltis

Dalintis:

Palikite komentarą