Sporto visuomenė neteko nusipelniusios rankinio trenerės Stefanijos Andrejanovos

Dalintis:

Eidama 77-uosius metus rugsėjo 28-ąją amžinybėn iškeliavo ilgametė Tauragės sporto mokyklos vadovė, ne vieną šalies čempioną išugdžiusi, šalyje žinoma rankinio trenerė Stefanija Andrejanova.

Baigusi tuometinę Kūno kultūros akademiją, savo pedagoginį kelią Stefanija Andrejanova 1968 m. rugsėjo 1-ąją pradėjo Batakių vidurinėje mokykloje. Nuo 1977-ųjų Skaudvilės vidurinėje mokykloje dirbo rankinio trenere. 1979 m. rugsėjo 1-ąją pradėjo eiti Tauragės sporto mokyklos direktoriaus pavaduotojos pareigas, o jau kitąmet tapo sporto mokyklos direktore ir vadovavo jai iki 2010 metų. Ir būdama pensinio amžiaus S.Andrejanova mokyklos ir savo auklėtinių nepaliko – jaunuosius Tauragės rankininkus treniravo iki 2014-ųjų.

Stefanija Andrejanova suformavo dvi ilgai ir sėkmingai gyvavusias Tauragės merginų rankinio komandas, skynusias laurus šalies ir tuometinės sovietų sąjungos čempionatuose. Kaip prisimena jos auklėtinė Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja Inga Jurienė, S.Andrejanova buvo tiesiog pasišventusi savo darbui.

– Jos suformuota 1967 metais gimusių merginų komanda 10 metų buvo Lietuvos čempionė. Trenerė išugdė tokias žinomas šalyje ir už jos ribų rankininkes, kaip Lina Bertašiūtė, Dalia Lapinytė, Daiva Dumčienė. Būtent ši Tauragės rankinio komanda atstovavo Lietuvai tuomet Leningrade vykusiose sovietų sąjungos rankinio žaidynėse ir iškovojo trečiąją vietą. Stefanija Andrejanova buvo didžiausią įtaką mano gyvenime padaręs žmogus. Mokytis žaisti rankinį į sporto mokyklą atėjau būdama antroje klasėje. Kaip atėjau, taip čia ir likau. Ji buvo mano pirmoji trenerė, mano pirmoji darbdavė ir mano sūnaus trenerė. Esu jai labai dėkinga, – kalbėjo Sporto centro direktoriaus pavaduotoja I.Jurienė.

Tauragės sporto centro direktoriui Gediminui Sakalauskui taip pat ne vienerius metus teko dirbti drauge su S.Andrejanova. Buvusią kolegę ir vadovę jis prisimena kaip labai sportišką, linksmą, pasišventusią savo darbui. S.Andrejanova – garsiojo Tauragės krašto rankinio trenerio Marcelino Zelbos auklėtinė, su entuziazmu perėmusi iš savo mokytojo rankinio puoselėjimo tradicijas ir jas perdavusi jauniesiems tauragiškiams.

Stefanija Andrejanova užaugino dukrą Mariną ir sūnų Vitalijų, deja, amžinybėn iškeliavusį vos prieš mėnesį, labai mylėjo vienintelę savo anūkę Mileną.

Kaip praneša artimieji, su S.Andrejanova atsisveikinti bus galima laidojimo namuose Sandėlių g. 2, Tauragėje, rugsėjo 30 d. (šeštadienį) nuo 15.30 val. Laidotuvės spalio 1 d. 14 val.

„Tauragės kurjeris“ reiškia užuojautą S.Adrejanovos artimiesiems.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą