Nevakcinuoti darbuotojai Seimo sprendimu testuosis už savo lėšas

Dalintis:

Antradienį Seimo nariai balsavo dėl įstatymo pataisos, kuria įtvirtinamas mokamas profilaktinis testavimas. Nuo gruodžio 1 dienos nevakcinuoti darbuotojai už profilaktinį testavimą turės mokėti patys arba, jei sutinka, išlaidas kompensuos darbdavys.

Po seimūnų balsavimo, kai 65 balsavo už, 2 – prieš ir 3 susilaikė (balsavimui registravosi 71 Seimo narys), Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisos priimtos ir įsigalios nuo gruodžio 1 dienos. Jos galios tiems, kuriems profilaktinis testavimas privalomas, jei nėra vakcinuoti ar persirgę koronavirusu. Seimas numatė ir išimtis, pagal kurias testavimas bus apmokėtas valstybės lėšomis. Iš biudžetinių pinigų testuotis galės tie, kurie vakcinuotis nuo koronaviruso negali dėl medicininių kontraindikacijų. Taip pat valstybės lėšomis bus testuojama nustačius ligos protrūkį darbovietėje.

Tokių drastiškų priemonių imtasi dėl testavimui skiriamų didžiulių finansinių išteklių. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys skaičiuoja, kad per metus vien testams reiktų apie 19 mln. eurų, tačiau dar papildomai atsieina visa infrastruktūra. Ministro teigimu, nepasiskiepijusiems medikams ir pedagogams už testavimą taip pat reikėtų susimokėti.

Paskelbus apie Seimo priimtą sprendimą, Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad šiame sprendime įžvelgia ne tik pliusų, bet ir minusų.

– Manau, šis žingsnis paskatins vakcinavimą. Yra klinikos, kurios galės testuoti. Keblumų tikriausiai bus, nes užplūs žmonės, o privačiose įstaigose kainų niekas nereguliuoja. Jei paklausa bus didesnė, testų kainos gali kilti, – mano D.Masiulionis, jis patikslino, kad Tauragės mobilusis tyrimų punktas mokamai testuoti dėl didžiulio užimtumo negalės.

Medikas taip pat svarsto, kad ligoninės krūvis nuo to gali ir nesumažėti – D.Masiulionio įsitikinimu, sergamumas koronavirusu gali dar išaugti, mat reikiamos vakcinavimo apimties Tauragės rajonas taip ir nepasiekė.

Kaip balsavo Seime esantys Tauragės išrinktieji?

Romualdas Vaitkus. Asmeninio albumo nuotrauka

 

 

Romualdas Vaitkus UŽ (Liberalų sąjūdis):

Nemanau, kad valstybė turi dengti testavimą žmonėms, kurie abejoja šia situacija. Vyriausybės pozicija yra tokia ir aš ją palaikau.

Aušrinė Norkienė. Asmeninio albumo nuotrauka

Aušrinė Norkienė BALSAVIME NEDALYVAVO (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga):

Mes su opozicijos frakcija šiame balsavime nedalyvavome taip išreikšdami nepritarimą. Nesiregistravome balsavimui. Manau, šią naštą dalinai užsikraus darbdaviai. Bet žinant situaciją, kaip jiems trūksta darbuotojų, tai bus sudėtinga. Tokiu sprendimu darome didžiulę atskirtį tarp žmonių.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą