Nuo apkrovos „lūžta“ ir greitosios pagalbos paslauga

Dalintis:

Antradienį mieste įvykusi avarija atskleidė dar vieną sveikatos sistemos bėdą – dėl greitosios pagalbos komandų užimtumo medikai į eismo įvykio vietą atvyko tik po pusvalandžio. Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius tikina, kad medikams ypač šiuo metu pavesta per daug darbų.

Antradienį 14.50 val. Tauragėje, K.Donelaičio ir Vytauto gatvių sankryžoje, įvykusios avarijos metu buvo sužeisti du keleiviai. Sužalotą vos 1,5 metukų vaiką į gydymo įstaigą nuvežė apsaugos komandos automobilis, nes avarija įvyko prie pat apsaugos tarnybos biuro. O sužalojimų patyrusi 69-erių metų keleivė sulamdytoje mašinoje greitosios laukė pusvalandį. Įvykio vietoje susirinkę avarijos liudininkai garsiai svarstė, kad sužeistą moterį greičiau patys ant rankų į ligoninės priimamąjį nuneštų.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovas Donatas Petrošius, atsakingas už greitosios pagalbos brigadų veiklą, „Tauragės kurjerį“ informavo, kad į šį eismo įvykį medikai vyko iš Pagėgių, bet vėliau jų ekipažas buvo atšauktas, nes atsilaisvino brigada, talkinusi Jurbarko medikams.

Greitoji medicinos pagalba. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

– Jurbarkas kažkodėl nebesusitvarko ir dalį jų iškvietimų turi dengti mūsų brigados. Kiekvieną dieną Tauragėje budi trys greitosios pagalbos komandos. Šio eismo įvykio metu viena vežė COVID-19 sergantį ligonį į Klaipėdą, kita dirbo Jurbarke, trečia komanda buvo Pagėgiuose, – sakė D.Petrošius.

PSPC direktorius patikino, kad yra reglamentuojama, per kiek laiko į iškvietimą turi atvykti greitosios pagalbos medikai, visomis išgalėmis greitoji bando šių reikalavimų laikytis. Pagal nustatytas normas į iškvietimą mieste greitoji turi atvažiuoti per 15 minučių, o į kaimiškąją vietovę – per 25 minutes.

– Dabar toks laikas, nežinome, kiek bus iškvietimų. Vidutiniškai per dieną jų būna 25–30, ir jie visi gali būti vienu metu. Jei nespėjame, dispečeriai atsiunčia greitąsias iš kaimyninių rajonų. Reikalui esant talkina Pagėgiai ir Jurbarkas, – sakė D.Petrošius ir pabrėžė, kad nei tauragiškiai, važiuojantys gelbėti žmonių gyvybių į kitą rajoną, nei kito rajono medikų brigados, talkinančios Tauragei, finansavimo už iškvietimus ne savo rajono teritorijoje negauna.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą