Nuo Einošiaus pas Kaipošių

Dalintis:

Tauragės savivaldybės administracijos per ketverius praėjusios kadencijos metus sukaupti tarybos narių išlaidas pagrindžiantys kasos kvitai ir sąskaitos tapo neįtikėtina paslaptimi. Savivaldybė žurnalistus ragina jų prašyti Kontrolės ir audito tarnybos, šios direktorė siunčia atgal – sako, kad dokumentai priklauso savivaldybei, todėl tik ji gali nuspręsti juos paviešinti, ar ne.

Nei žurnalistui Andriui Tapinui, nei „Tauragės kurjeriui“ Tauragės rajono savivaldybės administracija, paprašyta gyvai susipažinti su tarybos narių pateiktais čekiais, jokių dokumentų taip ir neparodė. Susirašinėjimas su savivaldybės atstovais tapo komiškas – savivaldybės atstovas spaudai Kasparas Bertašius, mero ir savivaldybės administracijos direktorės žurnalistams paprašius gyvai, savivaldybės administracijos patalpose, susipažinti su dokumentais, atsiuntė atsakymą, kad šiuo metu visi čekiai perduoti savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybai.
„Prašau, susisiekite su kontroliere Koste Čiapiene“, – „Tauragės kurjeriui“ elektroniniu laišku parašė K.Bertašius.

Tauragės savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybai nusiuntėme prašymą leisti susipažinti su dokumentais. Jei tarnyba pageidauja, tą padaryti žurnalistai galėtų tarnybos darbuotojo akivaizdoje. Prašėme suderinti atvykimo į savivaldybės administraciją laiką.

Iš Tauragės savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos vadovės K.Čiapienės atskriejo toks atsakymas:

„Patvirtinu, kad tikrai atliekame atitikties auditą, kurio metu vertinamas išmokų, skiriamų savivaldybės tarybos nariams, su jų, kaip tarybos narių, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti, naudojimo tikslingumas, pagrįstumas ir teisėtumas. Prokuratūros prašymas – kuo skubiau atlikti auditą. Mes tikrai atviri bendrauti, tačiau šiuo metu intensyviai dirbame atlikdami audito procedūras ir rinkdami audito įrodymus.

Be to, savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba nėra duomenų valdytoja, tik duomenų tvarkytoja kontrolės ir audito tikslais ir nėra kompetentinga spręsti, kam atskleisti duomenis. Tik savivaldybės administracija – duomenų valdytoja, vadovaudamasi teisės aktų reikalavimais (tenkindama viešąjį interesą), turi teisę leisti Jums susipažinti su savivaldybės tarybos narių išmokas pagrindžiančiais dokumentais. Atsiprašome už nepatogumus ir informuojame, kad dokumentus savivaldybės administracijai planuojame grąžinti kitos savaitės viduryje. Apie dokumentų grąžinimo faktą informuosiu papildomai“.

Taigi nuo Einošiaus pas Kaipošių. Nieko tokio, kaip sako A.Tapinas, projektas „Skaidrinam“ jį, o ir kitus jam talkinančius žurnalistus, labiausiai moko kantrybės. Palauksim. Konkrečiai Tauragės savivaldybės atveju kyla vienintelis klausimas – jei lėšų panaudojimas čia skaidrus ir tarybos nariai, įskaitant merą, pateikė tik savo pirkimo dokumentus, ko bijoti viešumo? Visas abejones išsklaidytų tik jis. A.Tapinas paviešino, kad jei Tauragės savivaldybė žiniasklaidai taip ir nepateiks prašomų duomenų, projekto komanda kreipsis į teismą.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

Palikite komentarą