Nuo Rusijos agresijos kenčia ir Tauragės miestai-partneriai

Dalintis:

Nuo agresyvaus Rusijos puolimo Ukrainoje kenčia ir Tauragės miestai-partneriai. Sprogimo smūgius patyrė Ternopilio miestas, pastaruoju metu patiriantis įvairių infrastruktūros gedimų ir elektros energijos tiekimo sutrikimų. Ar miestams partneriams ir toliau bus renkama parama, kol kas neaišku.

Vasario 24-ąją Rusijai ciniškai pradėjus „specialiąją karinę operaciją“ prieš Ukrainą ir jos žmones, Tauragės miestas-partneris Ternopilis didesnių baisumų nepatyrė. Tačiau dabar pavojaus sirenos gaudžia ir šiame mieste. Vienas sprogmuo nukrito ir netoli Ternopilio.

Ternopilyje leidžiami du vietos laikraščiai, tačiau šios savaitės antradienį šviežiausių naujienų internetiniuose jų portaluose nebuvo – paskutinis pranešimas laikraštyje „Naujasis Ternopilis“ buvo apie 39-erių metų šio miesto prokuroro Vitalij Stadnik žūtį ginant Chersoną.

Socialiniame tinkle „Facebook“ ternopiliečiai dalijasi naujienomis apie tai, kad mokiniai turėjo pereiti prie nuotolinio ugdymo, antradienį mieste ir vėl gaudė sirenos, o miesto valdžia prašė žmonių nepalikti slėptuvių vietų, sutriko elektros energijos tiekimas, netiekiamas karštas vanduo, išjungtas miesto apšvietimas, neveikia daugiabučių namų liftai. Miesto valdžia žmonių prašo naudoti kuo mažiau elektros energijos.

Su Ternopilio apskrities administracijos atstove Natalija Zarickaja šią savaitę bendravęs Tauragės rajono tarybos narys Vidas Bičkus „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad pokalbis su ja buvo labai trumpas, mat bekalbant ėmė gausti sirenos ir N.Zarickajai teko bėgti į slėptuvę.

– Sakė, kad pažeista miesto infrastruktūra. Pokalbio metu ryšys buvo labai prastas. Skambinau pirmadienį popiet ir sugaudė sirenos – atsisveikino labai greitai ir išbėgo slėptis. Karo pradžioje į slėptuves lakstydavo po 7–8 kartus per dieną. Tačiau Natalija optimistiškai nusiteikusi, dėkojo už moralinį palaikymą, – situaciją Tauragės mieste-partneryje nupasakojo V.Bičkus. – Antradienį kalbėjau ir su Vasil Krasaviec iš Ternopilio. Sakė, kad situacija normali. Viena link Ternopilio paleista raketa buvo numušta, kita didesnės žalos nepadarė. Lvive gyvenantys pažįstami neatsiliepia – ten gerokai didesnis miestas, daugiau nukentėjęs.

Briuselyje viešintis meras Dovydas Kaminskas tvirtino išsamiau apie padėtį Ternopilyje ir Lucke žinantis tik iš pranešimų jų merų feisbuko paskyrose.

– Seku Ternopilio ir Lucko merų paskyras. Tragedija ten. Merų profiliuose kone kasdien skelbiamos užuojautos netekus kokio nors didvyrio, – sakė D.Kaminskas. – Reiktų padėti, bet dar nieko konkretaus nenumatėme. Greičiausiai pagalba turėtų būti ne pinigais, o reikalingais daiktais. Tik nežinau, kiek mūsų gyventojai būtų pasiruošę teikti pagalbą. Laukiame iš Vyriausybės informacijos – gal reikės pabėgėlius žiemai priimti.

Anot Tauragės rajono mero, tikėtina, kad prasidedant šaltajam laikotarpiui ukrainiečiai nuo karo ir šalčio bėgs į kitas Europos valstybes, taip pat Lietuvą. D.Kaminsko įsitikinimu, palaikymas ir solidarumas turės būti.

Ternopilis Tauragės miestu-partneriu tapo 2015 metais. Šių metų rugsėjo 28-osios tarybos posėdyje pritarta ir bendradarbiavimo sutarčiai su Lucko miestu.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą