Nuo rytojaus į parduotuvę tik su medicinine kauke ar respiratoriumi

Dalintis:

Pirmadienį įsigalios sveikatos apsaugos ministro sprendimas dėvėti tik medicinines kaukes ir respiratorius.

Vyriausybės sprendimu, nuo rytojaus prekybos vietose, viešajame transporte privalės būti dėvimos medicininės kaukės ar respiratoriai. Jei daugkartinę kaukę dėvintys nesutiks jų pasikeisti į tinkamą, galės būti išprašyti. Sveikatos apsaugos ministerija nurodo, kad medicininės kaukės ar respiratoriai privalės būti dėvimi visose uždarose vietose, kur buvo numatyta tokia būtinybė: darbo, prekybos, paslaugų teikimo ir kitose vietose. Taip pat primenama, kad medicinines kaukes keisti reikia kas 3–4 valandas arba kai sudrėksta. Šis reikalavimas netaikomas tik negalią turintiems žmonėms, kurie kaukės negali dėvėti dėl savo sveikatos būklės.

Kai kurie prekybininkai jau paskelbė, kad nuo pirmadienio visiems klientams, atėjusiems su netinkama apsaugine kauke, specialią medicininę duos nemokamai.

Specialistų tvirtinimu, atpažinti, ar kaukė yra medicininė, reikia atkreipti dėmesį į pakuotę. Ant jos ir parašyta, ar kaukė tikrai medicininė. Jei vaistinėje perkate vieną ar kelias kaukes, visada verta paprašyti parodyti, iš kokios pakuotės jos išimamos ir įsitikinti, ar jos tikrai medicininės – vien kaukės spalva nėra įrodymas. Taip pat svarbu žinoti, kad medicininės veido kaukės, respiratoriai turi būti pažymėti CE ženklu. Pastarasis nurodo, kad produktas laikomas atitinkančiu ES saugos, sveikatos ir aplinkos apsaugos reikalavimus.

Kaip kaukės bus tikrinamos prekybos centruose, dar nėra aišku, nes iš akies nuspręsti, kad dėvima kaukė yra medicininė – praktiškai neįmanoma.

Rytoj Vyriausybė spręs ir dėl dar griežtesnių pandemijos valdymo priemonių. Nuo gruodžio 1 d. privalomas kaukių dėvėjimas planuojamas visiems mokiniams ir ugdymo įstaigų darbuotojams. Sustiprinančiąja vakcinos doze praėjus 4 mėnesiams po pilnos vakcinacijos planuojama pradėti skiepyti nuo lapkričio 17 dienos. Nuo trečiadienio turi pradėti veikti ir izoliacija po kontakto su sergančiuoju ir vakcinuotiems asmenims. Taip pat Vyriausybė svarsto nuo gruodžio 29 dienos įvesti galimybių pasą visiems, sulaukusiems 12 metų ir vyresniems.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą