Nuo sausio 1-osios Tauragėje nedarbas sumažėjo penktadaliu

Dalintis:

Vyriausybei įvedus mokamus PGR testus nuo koronaviruso nesiskiepijusiems kai kurių sričių darbuotojams, darbdaviai sulaukė grasinimų – jei testai nebus apmokami darbdavio lėšomis, neva žmonės išeis iš darbo. Praėjusią savaitę darbdavių atstovai susitikę su Vyriausybės nariais siūlė savanoriškiems bedarbiams nemokėti pašalpų ar net negydyti jų nemokamai. Darbdavių siūlymas bus svarstomas Vyriausybėje.

Ieško landų

Nemokamus PGR testus atliekant tik COVID-19 ligos simptomų turintiems žmonėms Tauragės mobiliojo punkto užimtumas labai nesumažėjo. Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis informavo, kad artimiausios dvi savaitės parodys, kiek žmonių į punktą ateina tikrai dėl ligos, o kurie tik apgaulės būdu norintys gauti galimybių pasus.

– Lietuviai gudrūs ir ras landą, kaip apeiti nutarimus. Į mobilųjį punktą registruojasi ir norintys gauti galimybių pasus. Jie informuoja, kad jaučia ligos simptomus ir tyrimą tada daro nemokamai. Kol kas grąžinti į ligoninės skyrius mobiliajame punkte dirbančius specialistus dar anksti. Gali būti taip, kad šiandien grąžinsime, o rytoj vėl bus anšlagas ir reikės siųsti atgal, – svarstė gydytojas.

Privačiose rajono kraujo tyrimų laboratorijose dabar paklausiausias antikūnų tyrimas. Kol kas rajone jį atlieka tik viena įstaiga.

Įdarbino daugiau

Nors prieš gruodžio 1-ąją Tauragės kavinės ieškojo naujų darbuotojų, turinčių galimybių pasus ir galinčių dirbti, Užimtumo tarnyboje bedarbių anšlago nėra. Pasak Užimtumo tarnybos specialistės Aušros Kaluzevičienės, nedarbas rajone mažesnis nei Lietuvos vidurkis.

– Šių metų lapkričio 1 dienos duomenimis, nedarbas Tauragės rajone siekė 10,2 proc. Nuo metų pradžios sumažėjo 7,2 proc. punktais, o per metus – 5,8 proc. Šių metų sausio 1 d. nedarbas Tauragėje siekė – 17,4 proc., 2020 m. lapkričio 1 d. – 16 proc., – informavo A.Kaluzevičienė. Per dešimt šių metų mėnesių palyginti su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu  registruota 41 proc. mažiau darbo neturinčių asmenų, užregistruota 42 proc. daugiau laisvų darbo vietų ir įdarbinta 56 asmenimis daugiau.

– Užimtumo tarnyboje buvo registruoti 2297 darbo neturintys Tauragės rajono gyventojai, vidutinis amžius – 46 metai, – informavo specialistė.

Reikia 230 darbuotojų

Nustatyti, ar asmuo atėjęs į Užimtumo tarnybą tikrai ieško darbo, sudėtinga.

– Tarp registruotų asmenų yra dalis, kurie registruojasi ne dėl darbo paieškos. Tokius asmenis sudėtinga identifikuoti, tačiau visiems Užimtumo tarnyboje registruotiems asmenims siūlomos ir suteikiamos Užimtumo tarnybos paslaugos. Preliminariai apie 80 proc. registruotų Tauragės bedarbių pageidauja įsidarbinti, apie 5 proc. registravosi, nes nori persikvalifikuoti, beveik 13 proc. norėtų užsiimti individualia veikla. Likusieji (2 proc.) registravosi, nes laikinai negali dalyvauti užimtume ar yra neapsisprendę. Trečdaliui klientų, kurių registracijos tikslas – įsidarbinti, tai padaryti trukdo tam tikros kliūtys, pavyzdžiui, mobilumas, sveikatos problemos, – pastebėjo A.Kaluzevičienė.

Šiuo metu Tauragėje ieškoma apie 230 darbuotojų. Daugiausia laisvų darbo vietų tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonių vairuotojams, pagalbiniams darbininkams, plataus profilio staklininkams, siūlų ir verpalų verpėjams (darbas Raseiniuose), virėjams, pakuotojams, tinklų gamintojams, apdailininkams, pardavėjams kasininkams, plataus profilio statybininkams. Vidutinis darbo užmokestis – 1020 Eur neatskaičius mokesčių.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą