fbpx

Nuo šunų ginasi elektriniu piemeniu

Dalintis:

Nuo palaidų šunų ir kačių tauragiškiai saugo savo kiemus ne tik tvoromis ir tankiomis gyvatvorėmis, naudoti tenka ir elektrinį piemenį. Pastarasis būdas piktina augintinių savininkus. Ar toks apsaugos būdas pavojingas šunims ir katėms, komentuoja veterinarijos gydytoja Ligita Baracevičiūtė.

Feisbuke Tomas Š. išplatino pranešimą: „Augintinių turėtojai, būkite dėmesingi eidami pro vieną namą Tauragėje, Donelaičio gatvėje, nuo Stoties gatvės pusės (netoliese yra „VetAnima“ veterinarijos klinika). Toje gatvėje gyvūnus auklėja elektriniu piemeniu, be jokių įspėjamųjų ženklų. Supratau, kad taip nori atbaidyti nuo išpuoselėtos pievutės ir pušų sodmenukų“.

Veterinarijos klinikos gydytoja Ligita Baracevičiūtė, paklausta, ar elektriniu piemeniu tekanti srovė nepavojinga šunims ir katėms, atsakė, kad reiktų pasižiūrėti srovės stiprumą, ar ji neviršija leistinų zoologinių normų. Pasak veterinarijos gydytojos, ši praktika ne naujiena, juk ožkų, karvių ir kitų ganomų gyvūnų ganyklos aptveriamos elektriniu piemeniu.

– Kurioje vietoje taip saugo, aš nemačiau. Gyvūnas, prikišęs nosį, gauna elektros ir daugiau neina prie tos vietos. Dėl šunų naudojama kartais vadinamoji nematoma tvora, kai į perimetrą įkasama tekanti srovė, o gyvūnui užsegamas antkaklis, ir kai jis kerta teritoriją, gauna silpną elektros impulsą. Taip išmokomas neišbėgti už savo teritorijos ribų, – kalbėjo gydytoja. – Visa tai normalu, klausimas – koks srovės stiprumas, kaip jis sureguliuotas. Manau, kad gamintojai tokių negamina, kad būtų galima kažką užmušti, tiesiog srovės impulsas gyvūnui būna nemalonus.

Ar leidimai reikalingi naudojant elektrinius piemenis miesto teritorijoje, klinikos vadovė nežino. Jos nuomone, reikėtų skelbimo apie tai, tokio, kaip ir įspėjimo „Atsargiai, piktas šuo“, o šiuo atveju – „Atsargiai, elektros srovė“. Gydytoja sako, kad reikėtų lakstančius šunis sugaudyti, o jų pasiimti atvažiavusiems savininkams skirti baudas, augintinius paženklinti, patikrinti, ar skiepyti.

– Šunis reikia vedžioti su pavadėliais, žmogus, perskaitęs įspėjimą, neleis augintiniui eiti ten, kur elektros srovė. Gatvėje palaidų šunų neturėtų būti, – įsitikinusi Ligita Baracevičiūtė. – Jei visi būtų tvarkingi, tai nereikėtų elektrinių piemenų mieste.

Klinikos „VetAnima“ įkūrėja teigia, kad kiekvienas šeimininkas privalo savo šunį vedžioti su pavadėliu, tuomet ir problemų nekils: nei po mašina papuls, nei kitas šuo užpuls. Labai svarbu, kad savininkai paženklintų savo augintinius.

– Didžiausia bėda – palaidi šunys. Klientai jau atveda čipuoti šunis, tačiau tikrai ne dauguma. Tikriausiai lauks paskutinio momento, kaip ir pajamas deklaruodami, – sakė pašnekovė.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą