fbpx

Nuotoliniams teismo posėdžiams specialios įrangos dar trūksta

Dalintis:

Prasidėjus koronaviruso pandemijai daugelis sričių turėjo smarkiai keisti savo darbo pobūdį. Teismai kai kuriuos posėdžius ėmė organizuoti nuotoliniu būdu, teismo salėje liekant tik teisėjui su sekretore, o kitiems dalyviams – prie kompiuterių ekranų. Tauragės apylinkės teismas sulaukė papildomos įrangos.

Kaip informuoja Tauragės apylinkės teismas, nuotoliniai posėdžiai pradėti 2020 metų kovo 16-ąją. Pradžia buvo sudėtinga – trūko specializuotos įrangos, tačiau Nacionalinė teismų administracija jos parūpino – Tauragės apylinkės teismui skirtas mobiliosios įrangos komplektas ir keturios kameros. Tai leido daugiau bylų nagrinėti nuotoliniu būdu.

Daugelis teismo posėdžių rengiami mišriu būdu dėl kai kurių dalyvių patogumo. Ne visi naudojasi išmaniosiomis technologijomis ir turi galimybę nurodytu laiku prisijungti prie posėdžio. Tokie dalyviai pakviečiami į teismo salę laikantis visų karantino metu taikomų saugumo reikalavimų.

Į teismo posėdžius žurnalistai taip pat patekti galėdavo tik nuotoliniu būdu. Dėl techninių priežasčių „Tauragės kurjerio“ žurnalistai buvo kviečiami į teismo rūmus, tačiau posėdžio transliacijas stebėti buvo galima tik per apklausų kambaryje esančio kompiuterio ekraną. Tokiu būdu siekta maksimaliai sumažinti kontaktų.

Pranešama, kad trejuose Tauragės apylinkės teismo rūmuose (Tauragės, Šilalės ir Šilutės) vienu metu gali vykti 11 nuotolinių ar mišrių teismo posėdžių. Iš viso 2020 metais trejuose Tauragės apylinkės teismo rūmuose įvyko 1400 nuotolinių ir mišrių teismo posėdžių. Tauragės rūmuose vienu metu gali vykti 5 mišrūs ar nuotoliniai posėdžiai.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą