Nuotolinis darbas tęsiasi: lankysime parodas, bet knygų išsirinkti nevalia

Dalintis:

Daugiau nei savaitę bibliotekų vadovai laukė Kultūros ministerijos išaiškinimo – gali dirbti kontaktiniu būdu ar ne. Ministerijos raštas bibliotekas pasiekė penktadienį: šios įstaigos lieka prie karantininio režimo – knygas išduos ir priims tik bekontakčiu būdu.

Nors knygos bibliotekose užsakomos internetu ar telefonu ir išduodamos prie specialaus stalelio, jau nuo vakar Vyriausybė leido ir Kultūros ministerijos atstovai patvirtino, kad lankytojai gali apžiūrėti bibliotekose esančias ekspozicines erdves. Kaip tai padaryti – vis dar neaišku. Kai kuriose bibliotekose ekspozicijos rengiamos skaityklose, kurias lankyti vis dar draudžiama.

Skaudvilės bibliotekos vedėja Modesta Mockienė „Tauragės kurjeriui“ sakė – laukti, kada į vidų galės įsileisti skaitytojus, jau pabodo.

– Mes buvome pasiruošusios dirbti ir šeštadienį, bet kol negauname oficialių raštų, tol veiklos atnaujinti negalime. Dabar laukiame naujų nutarimų. Mūsų bibliotekoje vyksta ir dailės kūrinių paroda, kurią pagal nutarimus kaip ir galėtume lankytojams atverti, bet neaišku, ar taip bus. Žmonės užsisako knygas telefonu ir tikrai pyksta, kad negalime jų įsileisti į biblioteką, – kalbėjo M.Mockienė.

Kultūros ministerijos Ryšių su visuomene ir strateginės komunikacijos skyriaus specialistai „Tauragės kurjeriui“ raštu įvardijo bibliotekų darbo galimybes: „Bibliotekos galėjo ir gali dirbti karantino laikotarpiu, laikydamosi operacijų vadovo nustatytų darbo organizavimo sąlygų. Bibliotekų skaityklos kol kas veikti negali, tačiau jų ekspozicinės erdvės jau galės būti lankomos“, – informavo Kultūros ministerijos atstovai ir pabrėžė, kad darbą atnaujinančios kultūros įstaigos, kaip ir anksčiau, turi pasirūpinti lankytojams skirtu dezinfekciniu skysčiu.

Skaitytojams durų neatveriančios bibliotekos vis dar vadovaujasi buvusio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos 2020 metų lapkričio 6 dieną pasirašytu sprendimu, kuriame nurodoma fizinį lankytojų aptarnavimą bibliotekose, išduodant ir priimant knygas ar kitus leidinius, vykdyti nuotoliniu būdu.

Skaudvilės filialo vadovė patikino, kad knygas skaitytojai grąžina įdėdami jas į specialią dėžutę, o naujas pasiima tik pasakę, kokios nori, ar tas, kurias parenka bibliotekos darbuotoja.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą