Padaugėjo norinčiųjų legaliai parduoti šuniukus

Dalintis:

Šunų dauginimo istorijoms pamažu nugulant į teismo archyvus, galima sumuoti rezultatus. Tyrimų gausa atskleidė ir kitą gyvūnų dauginimo verslo pusę – iš šešėlio lenda daugybė savo augintinius kergiančių žmonių.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė su savo kolege Sandra Jokubauskiene jau spėjo pagarsėti visoje apskrityje – ar diena, ar naktis, į visas daugyklas specialistės skubėjo nepaisydamos paros laiko. A.Stumbrienė patikslino, kad nuo 2020-ųjų rugsėjo 5-ąją Meldiklaukiuose užvirusio skandalo, kai sodybą apgulė dešimtys gyvūnų mylėtojų, iš viso išaiškinti 6 nelegalūs daugintojai – 5 Tauragės ir 1 Šilalės rajonuose. Keturios daugyklos surastos padedant savanoriams.

– Iš viso konfiskuoti 99 gyvūnai – 9 katės ir 90 šunų. Į šį sąrašą patenka ir gyvūnai, atimti už žiaurų elgesį – Baltrušaičių kaimo atvejis, kai konfiskuota į prancūzų buldogę panaši kalytė, ir Viešvilės atvejis, kai paimti 6 kačiukai ir šuniukas, – detalizavo A.Stumbrienė.

Kai kurių daugintojų bylos ne tik pasiekė teismus, bet ir jau paskelbti sprendimai, ne vienas jų apskųstas. Aiškinantis Meldiklaukių kaimo atvejį šunų savininkui skirta 1000 eurų bauda ir nuspręsta konfiskuoti 10 šunų. Šunis prižiūrėti turėjusiai moteriai skirta 1025 eurų. Gaurės gatvėje šunis baisiomis sąlygomis laikiusiai moteriai skirta 500 eurų bauda, nuspręsta konfiskuoti 12 gyvūnų. O Baltrušaičiuose kalytę badu marinusiai gyventojai skirta 1025 eurų bauda, kalytė konfiskuota.

Tauragės Dainavos gatvės daugiabutyje rastų šunų, kurių dalis buvo su pažeistomis balso stygomis, tyrimas vis dar tęsiamas. Tyrimas tęsiamas ir dėl Jurbarke rastos šunų daugyklos bei Viešvilės atvejo, kur namuose rasta žiauriai sužalota katytė vėliau nugaišo.

– Tauragės apylinkės teismo sprendimus apskundė visi daugintojai. Tačiau rezultatai nuo to nepakito, vienu atveju bauda net padidinta. Iš viso visam laikui konfiskuoti 23 gyvūnai, o dėl likusiųjų tebevyksta tyrimai, – patikslino A.Stubrienė.

Nors tokių daugyklų Lietuvoje rasta ne viena, dalyje jų tyrimai baigėsi nesėkmingai – pritrūkus įrodymų, teismai priėmė didelį visuomenės pasipiktinimą sukėlusius sprendimus, kuriais daugintojai buvo išteisinti. Kas nutiko, kad Tauragės rajone šiuo klausimu viskas vyko kitaip?

– Dirbom, labai daug dirbom. Dirbo ir savanoriai, ir policijos pareigūnai, – užtikrino VMVT Tauragės departamento patarėja.

Po šių skandalų pasikeitė ir įstatyminė bazė. Nuo šiol parduodant gyvūną privaloma skelbime nurodyti jo mikroschemos numerį, būti registruotu veisėju. A.Stumbrienė patikslino – po kilusių skandalų registruotų veisėjų gerokai padaugėjo. Dar iki lemtingos rugsėjo 5-osios VMVT Tauragės departamente buvo vos 13 registruotų ir 4 patvirtinti veisėjai. Šiuo metu yra 55 registruoti ir 7 patvirtinti veisėjai, o naujų prašymų registruoti sulaukiama kiekvieną savaitę. A.Stumbrienė atskleidė, kad neseniai Tauragėje įregistruotas kačių veislynas, kuriame bus laikoma iki 10 šių gyvūnų. Jiems kieme skirtas atskiras apšiltintas, šviesus pastatas.

Organizacija „Būk mano draugas“, kurios žinion pateko konfiskuoti šunys, patikino, kad visi augintiniai rado naujus namus. Teismo sprendimo dar laukiantys gyvūnai yra laikinoje globoje.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą