Paimtų šunų būklė – apgailėtina, tyrimui trukdo skundų lavina

Dalintis:

Lygiai prieš savaitę Natkiškių kaime dėl galimai nelegaliai veisiamų šunų vyko tikra drama, kai net teismo leidimą turintys veterinarijos specialistai patalpas apžiūrėti galėjo tik atvykus ugniagesiams. Iš A.Š. paimta 14 šunų, kuriuos šiuo metu prižiūri prieglaudos savanoriai, vienas po kito vežami veterinarijos gydytojų apžiūrai. Kol kas išvados liūdnos.

Pagėgių savivaldybėje esančiame Natkiškių kaime nuo pat pirmadienio Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai bandė patekti vidun ir atlikti patikrinimą. To prireikė gavus pranešimą apie galimai nelegaliai veisiamus šunis. Nepadėjo net teismo nutartis, leidžianti patekti į privačias patalpas. Sodybos šeimininkus atrakinti patalpų duris įtikino tik su laužtuvais į kiemą atvykę ugniagesiai.

Patikrinimo metu VMVT specialistai rado ne tik 14 šunų (dauguma kalytės ir visi panašūs į rinkoje populiarias veisles), bet ir įvairiausių veterinarinių medikamentų. Dalis vakcinų, skirtų mažiems šuniukams, rusiškos, kai kurie šios šalies vaistiniai preparatai Lietuvoje draudžiami.

Atidžiau apžiūrėjus nuspręsta visus šunis paimti, įtariant žiaurų elgesį su gyvūnais. Visi jie išgabenti į Klaipėdos rajone esančią VšĮ „Būk mano draugas“.

– Dar ne visiems šunims atlikta išsami veterinarinė apžiūra. Tačiau jau žinome, kad viena patelė besilaukianti. Kitai įtartas šuningumas, tačiau vėliau jis nepasitvirtino. Manoma, kad ji turi bėdų su kepenimis ir žarnynu. Škotų terjerams daugumai skausmingai iki gyvnagių nukirpti nagai. Letenėlių plaukai geltoni, todėl galima įtarti, kad buvo labai retai maudomi ir nuolat stovėjo savo šlapimo balose, – informavo VMVT Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė.

Pašnekovė pastebėjo, kad dvi į prancūzų buldoges panašios kalytės buvo laikomos kartu, nors jos pešasi. Patikrinus ant abiejų kūnų įvairiose vietose pastebėti įkandimų randai, kraujo krešuliai. Vienas į mopsą panašus šuniukas aklas, kitas mato labai prastai.

– Vienai į mopsą panašiai kalytei ant dantų susikaupę labai daug apnašų. Dėl to ji nebegali išsižioti, pradėjęs gangrenuoti liežuvis. Į prancūzų buldogą panašiam patinėliui prie lytinių organų rastas auglys. Vienai labradorei nulūžę iltiniai dantys, – gyvūnų problemas vardijo VMVT Tauragės departamento patarėja.

Kol kas įtarimai dėl keliems šunims pažeistų balso stygų nepasitvirtino – tam reikalingi specialūs veterinarijos gydytojų tyrimai, kurie dar neatlikti. A.Stumbrienė atskleidė, kad įpykę šunų laikytojai įvairioms institucijoms siunčia galybes skundų, institucijos prieglaudoje kone kasdien atlieka įvairiausius patikrinimus – esą prieglaudos darbuotojams nebelieka laiko vežti šunis pas veterinarijos gydytojus. VMVT specialisčių atžvilgiu taip pat gauta skundų, jos kaltinamos gyvūnų vagyste.

– Taip, mudvi su kolege įkūrėme valstybinę tarnybą, kad galėtume vogti svetimus šunis. Ir dar Seimą įtikinome sugriežtinti įstatymus, kad juos atimti būtų dar lengviau, – apie kaltinimus paklausta ironizavo A.Stumbrienė.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą