Pakartotinai ištirtas Skaudvilės tvenkinio vanduo

Dalintis:

Po liepos viduryje atliktų Skaudvilės tvenkinio vandens tyrimų buvo nustatyta, kad jame maudytis pavojinga sveikatai. Atlikus pakartotinius tyrimus paskelbta – maudytis saugu.

Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras šiandien išplatino informaciją, kad jau žinomi Skaudvilės tvenkinio vandens pakartotinių tyrimų rezultatai. Jie rodo, jog maudytis šiame vandens telkinyje jau saugu – žarninių enterokokų skaičius neviršija higienos normomis nustatytų ribų. Vizualiai matomų atliekų taip pat neaptikta.

Primename, kad liepos 14 dieną Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistai paėmė mėginius iš oficialių Tauragės rajono maudyklų – Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos bei Skaudvilės tvenkinių. Specialistų atlikti tyrimai parodė, kad užterštas yra vienintelis Skaudvilės tvenkinys. Šio tvenkinio vandens mėginiuose aptikta daugiau žarninių enterokokų nei numatyta Lietuvos higienos normose.

Informaciją apie tai, kad maudytis gražiai įrengtame Skaudvilės tvenkinyje nėra saugu, tuoj pat išplatino Skaudvilės seniūnija. Seniūnas Gediminas Dinapas patikino, kad pasirūpino ir skelbimų pakabinimu prie pliažo.

Pakartotinis šio vandens telkinio tyrimas atliktas liepos 21 dieną. Normų neviršijo nei žarninių enterokokų, nei žarnyno lazdelių rodikliai.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą