Pakeisti visų dujinių viryklių nepavyks

Dalintis:

94-iuose Tauragės butų ūkio eksploatuojamuose daugiabučiuose gyventojai vis dar naudojasi dujų balionais, tačiau pagal Energetikos ministerijos parengtą veiksmų planą, nuo 2023 metų jų turi nebelikti. Šiemet saugios energijos naudojimu pavyks aprūpinti tik pusę daugiabučių.

Ryt Tauragės rajono savivaldybės taryba tvirtins savo kontroliuojamų įmonių, tarp jų ir Tauragės butų ūkio, 2020 metų veiklos ataskaitą. Ruošdamasis posėdžiui, Tauragės butų ūkio vadovas Egidijus Vaitiekus Ekonomikos ir kaimo reikalų komitete atskleidė ir šiųmečius įmonės planus: 50 procentų išplėsti laiptinių valymo paslaugą bei įgyvendinti 50 procentų programos „Dujų balionų keitimas saugia energija“.

Anot E.Vaitiekaus, Tauragės butų ūkio teikiama laiptinių valymo paslauga šiuo metu naudojasi 65 laiptinės, tikimasi, kad šiais metais užsakovų atsiras ir daugiau.

– Gauname ir toliau prašymus. Gyventojai patenkinti, gauname padėkų už tai. Darbą atliekame gerai, – sakė Tauragės butų ūkio vadovas.

E.Vaitiekus informavo, kad pusei iš 94-ių Tauragės butų ūkio eksploatuojamų daugiabučių, kuriuose gyventojai naudojasi dujiniais balionais, bus įgyvendinta dujų balionų keitimo saugia energija programa. Jei paprastai – vietoje dujinių viryklių gyventojai galės pradėti naudoti elektrines virykles ir už tai gauti valstybės skirtą kompensaciją. Vykdant šią programą, 47-iuose daugiabučiuose šiemet planuojama atlikti namo vidaus elektros tinklo ir butų elektros instaliacijos pertvarkymo darbus. Finansavimas gautas jau virš 30 namų.

Tauragės butų ūkio bendrovė gyventojams buvo išsiuntusi balsavimo biuletenius-anketas, kuriose buvo klausiama, ar reikalinga kompensacija jėgos kabelio atvedimui iki viryklės ir elektros instaliacijos sutvarkymui, taip pat ar reikalinga 200 eurų (be PVM) kompensacija elektrinei viryklei įsigyti. Deja, kai kurių namų gyventojai anketų neužpildė – gauta vos 20-30 procentų užpildytų paraiškų.

– Tie namai, kurių gyventojai nebuvo aktyvūs apklausoje, turės palaukti kitų metų, – sakė E.Vaitiekus.

Tarybos narys Viktoras Kovšovas domėjosi, ar nėra galimybės dujofikuoti miestą. Anot E.Vaitiekaus, šis klausimas dar prieš tris metus buvo aptartas su ESO bendrove, bet planai tik ir liko planais. Dujų trasos nuvestos miesto pakraščiuose, o atvesti jų iki daugiabučių, esą, neįmanoma.

Tauragės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje užsiminta ir apie Tauragės butų ūkio privatizaciją. Savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė paaiškino, kad tebevyksta teisminiai procesai. Įsiteisėjus Klaipėdos apygardos teismo priimtam sprendimui, kuris palankus Tauragės rajono savivaldybei, bus galima iš naujo skelbti bendrovės privatizavimo aukcioną, tačiau kol kas dar nepraėjęs sprendimo apskundimo terminas, tad kalbėti apie tai esą anksti.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą