Nors Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas ir galėjo su Sporto centro direktoriumi Gediminu Sakalausku pratęsti darbo sutartį dar vienai penkerių metų kadencijai, to nepadarė. Baigiantis pirmajai G.Sakalausko, kaip Sporto centro vadovo, kadencijai, paskelbtas konkursas šios įstaigos direktoriaus pareigoms eiti. Neoficialiais duomenimis, šios pareigos numatytos šiuo metu Sporto centro direktoriaus pavaduotojui ūkio reikalams, buvusiam mero patarėjui, konservatoriui Tadui Rapolavičiui.
Pretendentai į Tauragės sporto centro direktoriaus pareigas dokumentus pateikti gali iki 2026 m. vasario 19 d. Vadovo atranka numatyta kitų metų kovo 3-iąją. Sporto centras, 2018 metais prie jo prijungus Tauragės sporto mokyklą, tapo ugdymo įstaiga, todėl jos vadovas turi atitikti specialius kvalifikacinius reikalavimus, taikomus ugdymo įstaigų vadovams. Ugdymo įstaigų vadovų konkursų laimėtojai skiriami penkerių metų kadencijai, tačiau įvertinus jų pirmosios kadencijos darbą darbo sutartis gali būti pratęsiama dar penkeriems metams be konkurso. Gediminas Sakalauskas „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad jam to nebuvo pasiūlyta. Kodėl, nekomentavo.
Tauragės sporto centre G.Sakalauskas dirba nuo 2001 metų, daugybę metų treniravo Tauragės krepšininkus. 2018-aisiais tapo Sporto centro vadovu. Paklaustas ar dalyvaus savivaldybės paskelbtame konkurse, ironiškai nusijuokė – esą dar neapsisprendė, nors visas reikiamas kvalifikacijas turi. G.Sakalauskas nepriklauso jokiai politinei partijai. Prieš keliolika metų buvo Liberalų ir centro sąjungos narys, tačiau šios partijos nebelikus į kitą nestojo.
– Aš toks, nelakstau iš vienos partijos į kitą. Be to, nusivyliau politika. Jei jau priklausai politinei partijai, turi aktyviai jos veikloje dalyvauti, o jei tik dėl to, kad būtum, tai ne, – kalbėjo G.Sakalauskas.

Tadas Rapolavičius. Sporto centro nuotrauka
Paklaustas, gal girdėjo, kad Sporto centro direktoriaus pareigos gali būti numatytos dabartiniam jo pavaduotojui ūkio reikalams, atsakė negirdėjęs. Tačiau papasakojo, kaip Tadas Rapolavičius buvo įdarbintas pavaduotoju.
– Šias etatas buvo laisvas, buvo likęs dar nuo ankstesniojo direktoriaus (Audriaus Bitino, – red.) laikų. Bet kai sujungė dvi įstaigas, buvo nedaug mokinių, negalėjo būti du direktoriaus pavaduotojai. Dabar moksleivių turime 755. Tadas Rapolavičius dirba nuo šių metų birželio, – kalbėjo G.Sakalauskas.
Iki pensinio amžiaus G.Sakalauskui likę pusantrų metų. Paklaustas ką darys, jei liks be darbo, šyptelėjo – ką nors sugalvos. Pasak Sporto centro vadovo, šiuo metu didžiausias jo vadovaujamos įstaigos rūpestis – būsimoji sporto arena. Mat preliminariai planuojama, kad šis naujasis objektas, kai baigsis jo statybos, bus perduotas Sporto centrui.
– Iš anksto apie tai tariamasi, kad neatsitiktų taip, kaip su baseinu. Iš pradžių svarstyta, kad baseino savivaldybė neperduos valdyti mums, o atsitiko kaip atsitiko. O tai buvo naujos technologijos, mums dar nepažįstami darbo metodai. Reikėjo labai skubėti. Todėl dabar iš anksto skaičiuojame, kiek reikės etatų, kaip bus administruojama arena, važinėjame po Lietuvą į kitas arenas – Kėdainius, Gargždus, klausinėjame, kaip jiems sekasi. Beje, renginių organizatoriai jau skambina, klausinėja, kada Tauragė pasistatys areną, – patikino G.Sakalauskas.
Sporto centro direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams T.Rapolavičius, paklaustas, ar dalyvaus konkurse Sporto centro direktoriaus pareigoms eiti, patvirtino – tikrai taip. T.Rapolavičiaus išsilavinimas atitinkama šiai pareigybei keliamus reikalavimus, tačiau kitų reikiamų vadovo kompetencijų jam dar trūksta.
– Šiuo metu kaip tik mokausi, – atskleidė T.Rapolavičius.
Iki tapdamas Sporto centro direktoriaus pavaduotoju ūkio reikalams, T.Rapolavičius nuo 2022 m. rugsėjo dirbo mero Dovydo Kaminsko politinėje komandoje – buvo jo patarėjas.
Tiesioginiam G.Sakalausko darbdaviui merui D.Kaminskui išsiuntėme klausimus, kodėl su G.Sakalausku nebuvo pratęsta darbo sutartis antrai kadencijai, gal jis turi gavęs kokių nuobaudų. Atsakymų tebelaukiame.
Pranešk naujieną
Prenumerata
Kontaktai