fbpx

Pandemijai suvaldyti savivaldybė jau išleido trečdalį milijono eurų

Dalintis:

Pranešama, kad šalies savivaldybės pandemijai suvaldyti jau išleido per 23 mln. Eur ir kai kurios pritrūko apyvartinių lėšų. Nors Tauragės savivaldybės tarp tų 11 rajonų, kurių valdžia kreipiasi į Vyriausybę prašydama trumpalaikių paskolų iš valstybės iždo, ir nėra, Finansų skyrius neatmeta, kad vasarą gali tekti tai daryti. Ekstremaliajai situacijai Tauragės rajono savivaldybė iš biudžeto jau išleido per 300 tūkst. Eur.

Kaip žinia, šios lėšos, metų pradžioje tvirtinant metinį rajono biudžetą, nebuvo planuotos. Teko apkarpyti kitas sritis, šiek tiek pasitarnavo atšaukti didieji šių metų renginiai.

Kaip „Tauragės kurjerį“ vakar informavo savivaldybės atstovas spaudai Kasparas Bertašius, dezinfekciniam skysčiui ir apsaugos priemonėms iš rajono biudžeto išleista arti 200 000 Eur, iš užsienio grįžusiems asmenims apgyvendinti – beveik 20 000 Eur, daugiabučių laiptinių ir viešųjų erdvių dezinfekcijai atseikėta beveik 80 000, transporto išlaidos siekia arti 20 000 Eur. Ir tai dar ne pabaiga, nei pandemija, nei karantinas dar nesibaigė.

Šalies mastu savivaldybės per keletą pandemijos mėnesių skaičiuoja išleidusios jau 23 milijonus eurų. Savivaldybių asociacija teigia, kad šias išlaidas tikimasi padengti iš Vyriausybės. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis žada, kad savivaldybėms visos patirtos išlaidos bus atlygintos, tik neinformavo, kada. Viešųjų pirkimų tarnyba šiuo metu tiria 10 viešųjų pirkimų, per kuriuos savivaldybės pirko apsaugos priemonių. Teigiama, kad kai kuriais atvejais apsaugos priemonės pirktos itin aukšta kaina. Tauragės savivaldybė skelbia per keletą kartų įsigijusi respiratorių, kai kuriais atvejais jie kainavo po 6, kai kuriais ir po keliolika eurų.

Pinigų einamiesiems reikalams gali ateityje pritrūkti, jei pandemija nesibaigs.

Mažesnės savivaldybės pagalbos jau suskubo kreiptis į Vyriausybę, prašydamos trumpalaikių paskolų, nes pritrūko apyvartinių lėšų. Preliminariais skaičiavimais, šalies savivaldybės pandemijai suvaldyti gali išleisti dar apie 10 milijonų eurų.

Pasak Tauragės savivaldybės Finansų skyriaus vedėjo Igno Kymanto, Tauragė pagalbos į Vyriausybę kol kas nesikreipė, tačiau gegužė parodė, kad padėtis nelabai linksma ir gali tekti tą daryti.

– Ne, mes kol kas nesikreipėm, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Finansų skyriaus vedėjas. – Tačiau pinigų einamiesiems reikalams gali ateityje pritrūkti, jei pandemija nesibaigs. Gyventojų pajamų mokesčio surenkama mažiau. Jau balandis tai parodė. Birželio pradžioje, išanalizavę gegužės duomenis, žiūrėsim, ar reikia kreiptis į Finansų ministeriją dėl trumpalaikės paskolos, ar ne.

Dalintis:

About Author

Ramunė Ramanauskienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą