fbpx

Paradoksas: mažėja besitiriančių, tačiau ligoninės lovos pilnos

Dalintis:

Šiandien popiet vykusio Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje, vadovaujamame Tomo Raulinavičiaus, paaiškėjo įdomi situacija. Mobilus punktas dirba gerokai sumažėjusiu pajėgumu, tačiau ligoninėje pacientų su užleistu koronavirusu daugėja – šiandien tokių ligonių yra 50.

Tauragės pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorius Donatas Petrošius dėstė, kad praėjusią savaitę Karščiavimo klinikoje lankėsi tik 9 pacientai. Iš jų trims nustatytas susirgimas koronavirusu. Šia liga serga ir vienas Tauragės PSPC darbuotojas.

D.Petrošiaus vadovaujama sveikatos priežiūros įstaiga vyksta į rajono švietimo įstaigas, testuodami švietimo darbuotojus. Suspėta ištestuoti 462 darbuotojus ir iš jų apie 20 proc. turėjo imunoglobulino. Paprastai tariant, apie 92 darbuotojai buvo susidūrę su COVID-19 ir turėjo antikūnų.

– Vienur buvo sąrašuose tik pedagogai, kitur – ir aptarnaujantis personalas. Tiksliai pasakyti, kurie buvo testuojami, negaliu. Sąrašus sudarinėjo pačios švietimo įstaigos, – sakė Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas, pridurdamas, kad iš viso rajone yra apie 600 pedagogų.

Kol kas testai atlikti dar ne visose rajono švietimo įstaigose.

Taip pat Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje apie padėtį ligoninėje kalbėjo jos vadovas Liutauras Indriuška. Jis atskleidė, kad atvykstančių į mobilų punktą tirtis mažėja, tačiau ligoninėje koronavirusu sergančių pacientų daugėja.

– Situacija neramina. Vyrauja vyresnio amžiaus pacientai. Jie atvyksta su užleista liga, guli vis ilgiau. Tai nedžiuginanti informacija. Mobiliame punkte praėjusią savaitę lankėsi 90 žmonių, kurių dauguma iš Tauragės rajono. Profilaktiškai tikrinome 44 ligoninės darbuotojus ir visi atsakymai gauti neigiami. Patikrinti 24 pacientai, iš kurių 18 nustatytas koronavirusas, – pasakojo L.Indriuška.

Po posėdžio „Tauragės kurjeriui“ ligoninės vadovas savo nuomonę rėžė tiesiai – žmonės neina tirtis, nes vengia kontrolės, jei paaiškėtų teigiamas koronaviruso testo atsakymas.

– Kai liga įsivyrauja, tada jie važiuoja į ligoninę. Norime, kad atvejų mažėtų, – sakė Tauragės ligoninės direktorius.

Praėjusią savaitę mobilus punktas Tauragėje dirbo po kelias valandas keturias dienas. Manoma, kad šią savaitę užteks trijų darbo dienų. Tačiau L.Indriuška patikino, kad bus patenkinamas pageidaujamas poreikis. Tai reiškia, jei padaugės besiregistruojančių, tuomet mobilaus punkto darbas gali būti pratęsiamas.

Sveikatos apsaugos ministerija pasidalino pranešimu spaudai, kad šiandien ryte iš Vokietijos į Lietuvą pristatyta 22 230 dozių „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurtos vakcinos nuo koronaviruso. Pranešama, jog gautas vakcinų kiekis paskirstytas pagrindinėms šalies ligoninėms ir bus skirtas onkologinių ligonių, ŽIV sergančiųjų, taip pat ir švietimo darbuotojų vakcinacijai nuo koronaviruso (COVID-19). Švietimo darbuotojai bus skiepijami tokia vakcina, kokia jų atvykimo metu bus naudojama konkrečioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą