fbpx

Pasiskiepiję nuo COVID-19 po kontakto su sergančiuoju taip pat privalės izoliuotis

Dalintis:

Šiandien įsigalioja nutarimas, kuriuo po kontakto su sergančiuoju koronavirusu izoliuotis privalės ir vakcinuoti žmonės. Pranešama, kad izoliuotis reikės tol, kol bus gautas neigiamas PGR tyrimo atsakymas. Taip nuspręsta pastebėjus, kad praėjus 4 mėnesiams po pasiskiepijimo rizika užsikrėsti didėja.

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad izoliuotis privalės tik tie asmenys, kurie yra pasiskiepiję daugiau nei prieš 120 dienų ir jei asmuo neskiepytas sustiprinančiąja doze. Kontaktą su sergančiuoju turėjusiems asmenims PGR tyrimą reikės atlikti ne anksčiau kaip 3 dieną po turėto kontakto.

Žmonėms, pasiskiepijusiems sustiprinančiąja doze ir pasiskiepijusiems pagal pilną skiepijimo schemą anksčiau nei prieš 120 dienų ir persirgusiems COVID-19 izoliuotis nereikės, tačiau jiems rekomenduojama ne anksčiau kaip 3 dieną po turėto kontakto atlikti PGR tyrimą.

– Jei būdavo kontaktas su sergančiuoju, tai pasitaikydavo atvejų, kai ir skiepyti susirgdavo. Tokių atvejų tikrai būdavo, – patikino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė.

Izoliacijos tvarka po turėto didelės rizikos sąlyčio keisis ir vaikų ugdymo įstaigų darbuotojams – jie galės testuotis pagal nustatytą algoritmą, jei ugdymo įstaigoje organizuojamas testavimas po kontakto.

Šių ugdymo įstaigų darbuotojams, kurie pasiskiepijo seniau nei prieš 120 dienų ir dar nėra pasiskiepiję sustiprinančiąja doze, izoliuotis nereikės, jei testuojasi savikontrolės greitaisiais antigeno testais pagal ugdymo įstaigoms nustatytą algoritmą.

Ugdymo įstaigų darbuotojams, kurie yra pasiskiepiję anksčiau nei prieš 120 dienų ar yra pasiskiepiję sustiprinančiąja doze, izoliuotis nereikės. Tačiau jiems yra rekomenduojama testuotis kartu su kitais sąlytį turėjusiais asmenimis.

Skiepytiems mokiniams izoliacijos taisyklės išlieka tos pačios. Pasiskiepijusiems vaikams po turėto didelės rizikos sąlyčio išlieka rekomendacija testuotis su kitais vaikais.

Šie izoliacijos taisyklių pakeitimai įvesti po Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro išleistų naujausių atvejų atsekamumo rekomendacijų, jų nuostatas pritaikius prie kitų Lietuvoje taikomų COVID-19 prevencijos priemonių.

PGR tyrimas visiems sąlytį turėjusiems asmenims mobiliuose testavimo punktuose atliekamas nemokamai, valstybės lėšomis. Užsiregistruoti tyrimui galima savarankiškai, kadangi tinklalapyje 1808.lt sukurtos papildomos funkcijos: https://selfreg.myhybridlab.com/selfregister/testtype arba skambindami numeriu 1808. Svarbu ne tik registruotis tyrimui, bet ir užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą, gautą  trumpąja žinute.

Šiandien Vyriausybė taip pat svarstys galimybių paso įvedimą vaikams nuo 12 metų bei bus svarstomas galimybių paso galiojimo apribojimas iki 7 mėnesių. Po basų mamų protesto dėl galimybių paso įvedimo vaikams, kaip galimo diskriminacijos šaltinio, ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pabrėžė, kad galimybių pasas vaikams būtų įvestas tik pramogoms, o ne formaliajam švietimui.

Jei Vyriausybė pritars šiems ribojimams, jie įsigalios nuo gruodžio 28 dienos.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą