Paspirtukininkus siekia nuvaikyti nuo šaligatvių

Dalintis:

Išpopuliarėję elektriniai paspirtukai susirūpinimą kelia ne tik policijai, bet ir Seimo nariams. Šie kartu su tauragiškiu Romualdu Vaitkumi parengė ir parlamentui svarstyti teikia Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimo projektą – siekiama apriboti paspirtukininkų amžių ir įtvirtinti šalmų dėvėjimą.

Važiuotojai elektriniais paspirtukais neretai išgąsdina pėsčiuosius, pralėkdami pro juos dideliu greičiu. Ir Tauragėje yra atsitikę nelaimių, kai paspirtukais važiavę žmonės buvo sužaloti ar susižalojo patys. Elektriniu paspirtuku ir pats kartais važinėjantis Tauragėje rinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus sakė, kad jo kolegos Juliaus Sabatausko iniciatyva grupė parlamentarų siekia keisti Saugaus eismo automobilių keliais įstatymą.

– Siekiame, kad būtų mažesnė betvarkė, kad mažiau būtų gąsdinami pėstieji. 90 proc. avarijų, kurios įvyksta nedėvint šalmo, baigiasi sunkiais sužalojimais – taip sako medikai. Žinoma, įvedus apribojimus, paspirtukų dalijimosi platformoms bus sudėtingiau, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo R.Vaitkus, neslėpdamas, kad ir pats, važiuodamas paspirtuku, yra patyręs nelaimę. – Stabdant į pakalnę buvo smulkus žvyras. Tąkart šalmas man stipriai padėjo. Neslepiu to, ir posėdyje tą pasakojau.

Įstatymo pakeitimais siekiama įtvirtinti, kad elektriniais paspirtukais būtų važiuojama dviračių takais ar gatvės dešiniuoju pakraščiu, kurį pakeitimuose numatoma atskirti juosta. Taip pat numatomas amžiaus ribojimas – elektriniais paspirtukais važiuoti būtų leidžiama tik nuo 16 metų arba nuo 14 metų – išklausius mokymo kursą. Priėmus įstatymo pakeitimus važiuojantys elektriniais paspirtukais privalėtų dėvėti apsauginius šalmus. Įstatymas draustų ir vienu paspirtuku kartu važiuoti daugiau nei vienam žmogui.

2020 metais policijos pareigūnai Lietuvoje registravo 99 įskaitinius eismo įvykius (kuriuose nukentėjo žmonės), kuriuose dalyvavo elektrinių paspirtukų vairuotojai, o 2021 metais tokių įvykių užfiksuota jau 202. Medikų duomenimis, viena dažniausių pasitaikančių traumų tokiuose įvykiuose – galvos sužeidimai.

Anot R.Vaitkaus, šie įstatymo pakeitimai gali būti nagrinėjami dar šio pavasario Seimo sesijos pabaigoje, gegužę. Jei pakeitimai būtų patvirtinti, jais paspirtukininkai privalėtų vadovautis nuo kitų metų.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą