Pašventintas baseinas laukia pirmųjų lankytojų

Dalintis:

Mes statėme, statėme ir pagaliau pastatėme! – pasakytų senosios animacijos herojus Kūlverstukas. Kūlverstuko nebuvo – baseino atidarymo kalbas sakė daugiausiai politikai, kūlio per slenkstį irgi niekas nesivertė. Tačiau aikčiojimų, susižavėjimo šūksnių, padėkų, dovanų ir aplodismentų buvo su kaupu. Tiksli baseino statybos darbų suma – 2 350 442 eurai.

Penktadienį, 12 valandą, prie pagrindinio Tauragės baseino įėjimo trenkė „Šaltinio“ progimnazijos pučiamųjų orkestro atliekamas maršas – šis pramogų kompleksas paskelbtas oficialiai atidarytu. Būrys kviestinių svečių fotografavosi, glėbesčiavosi ir spaudė vienas kitam rankas. Lyg jokios koronos nebūtų ir kasdien vis prastėjanti epidemiologinė situacija negrasintų antruoju karantinu. Koks karantinas, Tauragėje pastarosiomis dienomis maudymosi kostiumėliai jais prekiaujančiose parduotuvėse buvo tiesiog iššluoti, – pajuokavo ceremonijos vedėjas Laimonas Rimkus.

Į 2,35 mln. Eur kainavusį Tauragės baseiną atvyko išties garbių svečių. Pirmasis prie mikrofono stojo disko metikas, olimpietis Virgilijus Alekna. Tiesa, sporto guru nuo to, ką pamatė, labai neaikčiojo – kelis kartus užsiminė, kad baseinas nedidelis.

– Tačiau kad ir nedideliame baseine kurio nors vaiko padaryti pirmieji grybšniai padarys jį dideliu sportininku, – viltį išreiškė V.Alekna.

Kiti svečiai taip pat kalbėjo trumpai, bet emocingai. Tauragės garbės pilietis, istorikas Eugenijus Jovaiša prisipažino „plaukti varle“ mokantis ir už Tauragės baseiną padėkojo Dievui. Švietimo, sporto ir mokslo viceministrė Kornelija Tiesnesytė baseino administratoriams įteikė mokymo plaukti lentų, o ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė Tauragei palinkėjo kuo daugiau turistų.

Meras Dovydas Kaminskas Tauragės baseiną pavadino pavyzdžiu, kaip gali būti sėkmingai įgyvendintas įvairių valdžių projektas, o savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis šį projektą pavadino laukiamiausiu, išreikšdamas viltį, kad baseinas išsilaikys pats ir savivaldybei nereikės jo dotuoti.

Kiek ironiškai nuskambėjo kaimynų šilališkių, Šilalės baseino atstovų, sveikinimas:

– Kaip čia pasakius, ir į jūsų kiemą atėjo šventė. Pastatėte mums konkurentą, – sakė Šilalės baseino atstovė, Tauragės baseino administratorei Sandrai Martinkienei įteikdama gelbėjimo ratą ir linkėdama, kad jo panaudoti niekada nereikėtų.

Pasveikinti Tauragės atvyko ir garsi plaukikė, prieš 48-erius metus Lietuvai Miuncheno olimpinėse žaidynėse atstovavusi, dabar Lietuvos olimpiečių asociacijos viceprezidentė Birutė Statkevičienė.

Tauragės kunigai – evangelikų liuteronų Mindaugas Dikšaitis ir katalikų Marius Venskus pastatą pašventino, palinkėjo jam Dievo malonės ir tauragiškių bendrystės.

Atidarymo juostelę perkirpti patikėta politikams ir baseino statytojams. Mortos Mikutytės nuotrauka

Po iškilmingų kalbų perkirpta atidarymo juostelė, svečiai sugužėjo vidun, nors išsimaudyti niekas nesiveržė. Kostiumuoti ponai ir ponios tik apžiūrinėjo pirtis, išbandė gultus, kai kas pirštus kyštelėjo į vandenį. Viskas veikė, buvo šilta – ir vanduo, ir oras – 27 laipsniai, vandens srovės sruvo ir iš viršaus, ir sūkurinėje vonioje, įjungtas vandens kalnelis. Iš planuotų 2 takelių sumontuoti trys, tiesa siauri, plaukimo baseino plotis liko nepakitęs. Baseino administratorė S.Martinkienė patikino, kad baseino komanda suformuota – pakanka ir gelbėtojų, ir trenerių. Gelbėtojų atlyginimai nedideli – 900 Eur „ant popieriaus“.

Tauragės šilumos tinklai pasirūpino atsargine katiline, jei kiltų nenumatytų šildymo problemų – į Aerodromo katilinę baseino atidarymo išvakarėse nugabenta mobilioji katilinė, kadaise veikusi Eičiuose.

Mortos Mikutytės nuotrauka

Svečiai pakviesti pasivaišinti tortu, sumuštiniais ir sultimis. Bekramsnodami klausinėjo baseino darbuotojų – kokiomis valandomis baseinas veiks, kiek kainuos bilietai. Virgilijus Alekna, išgirdęs, kad pusmečio abonementas, skirtas kiekvienos dienos vakaro valandoms, kainuoja 240 eurų, pakraipė galvą – nei pigu, nei brangu, tiesa, pigiau negu sostinėje. Muziejaus direktoriui Romualdui Vaitkui ir tarybos nariui Vilmantui Liorančui buvo įdomu, ar galės paplaukioti anksti ryte, nuo 7 val. Deja, taip anksti baseinas neveiks – pirmadieniais dirbs nuo 17 iki 22 val., antradieniais–penktadieniais nuo 10 iki 22 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 11 iki 22 val. Moksleiviai bus mokomi plaukti iki 17 val., todėl lankytojams du takeliai darbo valandomis gali būti užimti.

Pirmadienį baseino administratorė S.Martinkienė sakė pirmųjų baseino lankytojų dar nespėjusi suskaičiuoti, tačiau jų savaitgalį buvo tikrai nemažai.

Mortos Mikutytės nuotrauka

– Tiesa, turime pripažinti, kad išlindo keletas nesklandumų – lankytojai skundėsi, kad sūkurinio baseino vandens temperatūra per žema, per vėsios pirtys. Šiandien atvyksta inžinierių ir santechnikų brigada, bandysime reguliuoti, visas pretenzijas registruojame ir atsižvelgsime, – pažadėjo  S.Martinkienė.

Koronaviruso pandemijos metu baseino lankytojai, įsigydami bilietus, bus registruojami.

Išrinkti ir trys laimingieji, atspėję baseino atidarymo datą. Jiems atiteks nemokami kvietimai pasinaudoti baseino paslaugomis.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą