fbpx

Paukščius auginančiuose ūkiuose vyksta patikrinimai

Dalintis:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba jau išplatino nurodymą naminius paukščius laikyti tik uždaruose aptvaruose, saugant nuo kontakto su laukiniais skraiduoliais. Tauragės tarnybos vadovas Kęstutis Patašius patikino, kad mūsų rajone gan saugu, tačiau specialistai jau atlieka tikrinimus dėl paukščių laikymo sąlygų.

Vasario pradžioje Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) išplatino nurodymą visiems naminių paukščių augintojams. Tarnybos vadovo įsakymu nurodoma dėl paukščių gripo grėsmės visus naminius paukščius laikyti uždaruose aptvaruose, kad būtų išvengta kontakto su laukiniais migruojančiais paukščiais. Tokių priemonių nuspręsta imtis po gausėjančių pranešimų apie kaimyninėse valstybėse nustatomus paukščių gripo atvejus. Šiemet Europoje fiksuota jau beveik 30 paukščių gripo protrūkių paukštininkystės ūkiuose. Nemaža susirgimų dalis – kaimyninėje Lenkijoje.

Tauragės VMVT viršininkas Kęstutis Patašius „Tauragės kurjeriui“ teigė, kad specialistai jau atlieka patikrinimus ir mūsų rajono ūkiuose.

– Jau prasidėjo paukščių migracija, tad pradedame tikrinimus. Pirmiausia bus tikrinami paukštynai, po to aplink juos esantys ūkiai, o tada jau imsimės ir visų kitų ūkių tikrinimo. Čia didelės rizikos nėra. Migracijos kelias yra daugiau Pagėgių pusėje, prie upių, – dėstė K.Patašius.

TK archyvo nuotrauka

Tauragės VMVT viršininkas ragina gyventojus, pastebėjusius nugaišusį laukinį paukštį ar pastebėjus neįprastą paukščių kritimą ūkyje, pranešti apie tai VMVT specialistams.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą