fbpx

Pensininkams ir neįgaliesiems vienkartinės išmokos pradedamos mokėti šiandien

Dalintis:

Valdininkų pažadėtas vienkartines 200 eurų išmokas šalies pensininkams ir neįgaliesiems „Sodra“ pradeda mokėti jau šiandien ir bus išmokėti iki mėnesio pabaigos. Skaičiuojama, kad bus išmokėta 182 mln. eurų.

Naujienų portale lrytas.lt cituojama „Sodros“ atstovė teigia, kad išmokos bus mokamos kartu su pensijomis, tačiau nebūtinai įprastą dieną. Pensijas gaunantiems į banko sąskaitas pervedimo laikas gali priklausyti ir nuo konkretaus banko, o tiems, kuriuos pensijos pasiekia tiesiai į namus tikimasi išmokas ir pensijas pristatyti laikotarpyje nuo rugpjūčio 10 iki 26 dienos.

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo „Sodros“ Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Malgožata Kozič, vienkartines išmokas gaus visi gaunantieji socialinio draudimo senatvės pensiją, išankstinę senatvės pensiją ar senatvės pensiją neįgaliajam. Išmokos taip pat priklausys netekto darbingumo (invalidumo) pensijų gavėjams. Gavėjų sąrašuose atsidurs ir asmenys, gaunantys našlių ir našlaičių bei maitintojo netekimo pensijas.

„Vienkartinė 200 eurų išmoka taip pat pasieks ištarnauto laiko pensijos ar kompensacijos už ypatingas darbo sąlygas gavėjus. Pinigų sulauks ir tie asmenys, kurie gauna įvairių rūšių šalpos pensijas ir šalpos kompensacijas bei socialines pensijas“, – vardijo „Sodros“ atstovė.

Tauragės rajone 200 eurų dydžio vienkartines išmokas gaus 14,5 tūkst. žmonių.

Primename, kad Vyriausybės siūlymui pensininkams ir neįgaliesiems skirto po 200 eurų vienkartines išmokas Seimas pritarė gegužės mėnesį. Idėjos autoriai tikino, kad tokia išmoka paskatins vartojimą ir bent šiek tiek kompensuos rizikos grupės žmonių patirtus praradimus. Tačiau vienkartinės išmokos kritikai tikino, jog tai tik kyšis rinkėjams prieš pat Seimo rinkimus.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą