PGR tyrimų laboratorija netrukus veiks Tauragėje

Dalintis:

Šiandien sušauktame Tauragės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje informuota, kad sergamumas koronavirusu rajone mąžta. Laukiama ir naujų Vyriausybės nutarimų, kuriais dar labiau būtų lengvinama pandemijos valdymo strategija.

Jau rytoj Vyriausybė svarstys du operacijų centro vadovo Arūno Dulkio siūlymus lengvinti pandemijos valdymą. Planuojama nuo kovo 1-osios nebereikalauti dėvėti kaukių pamokų metu ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo moksleiviams. Žadama, kad keisis ir izoliacijos tvarka. Izoliuotis nebereiks artimą kontaktą su sergančiuoju turėjusiems šeimos nariams.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento atstovė Vitalija Juzėnienė informavo, kad šiuo metu epidemiologai tiria ir fiksuoja koronaviruso protrūkius tik asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos ir švietimo įstaigose. Jei įmonėse susirgs du ar daugiau vienas su kitu susijusių asmenų, apie tai NVSC informuoti privalės įmonės vadovai, užpildydami specialią formą internete. Antradienį fiksuoti 25 protrūkiai ir visi yra ugdymo įstaigose.

– Per savaitę Tauragės rajone susirgo 684 gyventojai, o prieš tai buvusią savaitę fiksuotas 721 susirgimas. Jaučiasi mažėjimas, bet apskrityje Tauragės rajone sergamumas didžiausias, mažiausias fiksuojamas Jurbarko rajone, – sakė V.Juzėnienė.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotoja Jolanta Eičaitė centro narius informavo, kad Karščiavimo klinikoje per savaitę apsilankė 26 pacientai. Pasak medikės, didelis krūvis tenka šeimos gydytojams, mat didžiąją šeimos gydytojų darbo dienos dalį užima sergančiųjų koronavirusu pacientų konsultavimas.

Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška pranešė, kad mobiliajame punkte per savaitę apsilankė 958 gyventojai.

– Jei kažkam apimtys mažėja, tai mes tyrimų darome tikrai ne mažiau. Dirbame po septynias dienas per savaitę. Į ligoninę grįžo prieš tai sirgę darbuotojai, darbą organizuoti kiek lengviau, bet vis dar serga 13 darbuotojų, – sakė L.Indriuška.

Tauragės ligoninėje gydomi 40 koronavirusu sergančių ligonių. Aktyvaus gydymo reikia 18 pacientų, kiti gydomi Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje. Reanimacijos skyriuje ligonių antradienį neliko.

Direktorius pasidžiaugė, kad jau greitai Tauragės ligoninė turės galingesnę virusiniams susirgimams nustatyti skirtą tyrimų laboratoriją ir PGR testus atliks vietoje. L.Indriuška ragina šeimos gydytojus atlikti PGR tyrimus savo pacientams ir taip palengvinti mobiliojo punkto darbą. Anot ligoninės direktoriaus, kai laboratorija veiks, tyrimo atsakymai bus gaunami per kelias valandas.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą