Pinigines patuštins sugriežtinta dujų balionų tvarka

Dalintis:

Nuo sausio 1 d. įsigaliojo griežtesnė suskystintų naftos dujų balionų naudojimo tvarka. Prekiauti senaisiais balionais nebegalima – už papildomą vienkartinį mokestį gyventojai privalo įsigyti dujų balionus su įmontuotais apsauginiais vožtuvais. Prekeiviams draudžiama dujomis balionus pildyti be specialių vožtuvų – už pažeidimus gresia baudos ar net licencijos panaikinimas.

Griežtesnius reikalavimus įvedusi Energetikos ministerija teigia tai daranti dėl gyventojų saugumo – specialūs vožtuvai turi apsaugoti balioną nuo sprogimo gaisro metu. Nauja tvarka buvo priimta prieš trejus metus – tiek laiko ūkio subjektai turėjo pasiruošti pokyčiams. Už vožtuvų įrengimą balionuose atsakingi suskystintų naftos dujų pardavėjai.

„Atsižvelgiant į viešai prieinamą informaciją, balionų vožtuvų su saugos įtaisais kaina rinkoje nuo 5 iki 7 Eur už vienetą. Konkreti sumontavimo kaina priklauso nuo suskystintų naftos dujų pardavėjų verslo modelio, taikomos kainodaros, eksploatuojamų balionų kiekio“, – informavo Energetikos ministerija.

Pasak Tauragės rajono degalinių darbuotojų, apie naujus reikalavimus sužinoję gyventojai sunerimo, nemažai jų prieš Naujuosius metus skambino klausdami, kiek pabrangs dujų balionas, ar tai bus vienkartinis mokestis. Naujųjų metų išvakarėse dujų degalinėje „Madalva“, įsikūrusioje Dariaus ir Girėno gatvėje, 21 kg, 50 l dujų balionas kainavo 15 Eur. Degalinės darbuotojas sakė, kad su įmontuotu specialiu vožtuvu balionas pabrangs 10 Eur ir užpildytas dujomis kainuos 25 Eur. Pasak jo, „žmonės įvairiai kalba, vieni įsitikinę, kad nelaimės atveju sprogimas gali būti net didesnis, todėl neaišku, kaip čia geriau“.

Autorės nuotrauka

„Jozitos“ degalinėje, Šilalės gatvėje, dujomis užpildyti balionai kainuoja tiek pat, kiek „Madalvoje“. Čia dirbanti moteris sakė, kad po Naujųjų metų dujų kaina išliks tokia pat, tik bus taikomas vienkartinis keitimo mokestis – 10 Eur.

– Įsigysit už 25 Eur, paskui atsivešit su vožtuvu, mes į tokį patį pakeisim už 15 Eur ir vėl viskas bus senoj vagoj. Ir po Naujųjų metų turėsime senųjų balionų, juk reikės išleisti juos, nes yra užpildyti. Juk taip nebus, kad sausio 1-ąją viskas pasikeis. Kurį laiką keisime sena tvarka, juk krano nesumontuosi pilname dujų balione, – Naujųjų išvakarėse kalbėjo degalinės darbuotoja.

Priešpaskutinę 2019 metų dieną Skaudvilės degalinėje dujų pripildytas balionas kainavo 16 Eur. Degalinės darbuotojas patikino tiksliai būsimos sistemos nežinantis, bet vožtuvo įmontavimas, ko gero, kainuos 11 Eur. Jo nuomone, „iš to vožtuvo jokios naudos nei saugumo – sviestas sviestuotas, čia kažkas sočiai pasipinigaus“. Degalinės darbuotojas sakė, kad senieji balionai, tikėtina, bus išvežti ir nuo sausio 1 d. jie prekiaus tik naujaisiais balionais.

„Madalvos“ degalinės Žygaičiuose darbuotoja teigė, kad 21 kg balionas kainuoja 14 Eur. Ji patikino nežinanti, kiek kainuos balionas su vožtuvu, patarė nelaukti balionų su vožtuvais ir tuščią balioną keisti dabar, nes kol viskas įsibėgės, praeis nemažai laiko.

– Paskui, kai viskas bus susitvarkę, viskas bus aišku, tai keisti balioną bus lengviau ir paprasčiau. Sausio pradžioje dar senąjį balioną galėsite keisti į tokį patį, – patikino degalinės darbuotoja.

„Naftos dujų“ degalinėje, įsikūrusioje Tauruose, baliono kaina – 15 Eur. Darbuotojo nuomone, su vožtuvu balionas pabrangs nuo 10 iki 20 Eur, nuo sausio 1 d. ši degalinė senaisiais balionais nebeprekiaus.

Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Ruslanas Pačkovskis pasakojo, kad jam teko matyti gaisruose sprogimo bangos suplėšytų balionų. Gaisro atveju dėl įmontuoto specialaus vožtuvo liepsna bus intensyvesnė, bet turėtų apsaugoti nuo sprogimo. Deja, daug kas priklauso nuo situacijos: kuri baliono vieta labiausiai kaista, kiek dujų yra balione.

– Balionas gali būti ir tuščias, bet jeigu viduje susidarys koncentracija ir užteks kaitros, kad jis sprogtų, tai ir vožtuvas gali nepadėti. Dujų balionai pavojingi, todėl geriau, kai jie nauji ir su nauja apsauga. Senųjų balionų tai net paimti neįmanoma, o naujųjų viršuje yra dvi rankenos, – sakė specialistas.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. gediminas on

    Cia tai jau pribezdeta.Galima atigint bezdalus,tam reikia kad mokslinikai sukurtu pirdakelnes-bezdakelnes.Priperdu,pribezdejus y tam tikras mini talpas,galmetu paskui isperdet,isbezdet i didesnes talpas.Kita dar,galetu sukurt ir prdakelnes-bezdakelnes zirgukams.Juk jie yra didziausi bezdalu gamintojai,per para vienas zirgukas gali priperst,pribezdet iki triju tusciu issibezdejusiu bezdalu balionu.Gan atpigtu tada bezdalai.Patys gi bezdalai gaminami is kiausiuku,ju tryniuku.Uztai ir yra ju kiausiuku tryniuku supuvusiu kvapas

Palikite komentarą