Pirmadienio rytą išankstinis balsavimas startavo vangiai

Dalintis:

Šiandien rinkimų apygardose paskelbta išankstinio balsavimo II Seimo rinkimų ture pradžia. Kol kas nėra eilių, todėl patariama nelaukti paskutinės minutės ir balsuoti kuo anksčiau.

Vyriausioji rinkimų komisija skelbia, kad kaip prieš dvi savaites, taip ir dabar, balsuoti iš anksto bus galima net keturias dienas – spalio 19-22 dienomis nuo 7 iki 20 valandos. Šio balsavimo metu savo balso teise galima pasinaudoti bet kurioje rinkimų apygardoje, jei žinote, kad rinkimų dieną į savo apygardą negalėsite nuvykti. Spalio 25-ąją balsą atiduoti bus galima bet kurioje rinkimų apylinkėje, tačiau tik savo apygardos ribose.

Tauragės rinkimų apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Gintarė Rakauskienė sakė, kad kol kas balsuotojai renkasi vangiai ir nuo 7 val. ryto prie balsadėžių atėjo vos 20 rinkėjų. Komisijos pirmininkė ragina nelaukti paskutinės minutės, mat tikėtina, kad ketvirtadienį – paskutinę išankstinio balsavimo dieną – gali tekti mindžikuoti eilėje.

Visas balsavimo iš anksto vietų sąrašas skelbiamas ČIA.

Saviizoliacijoje esantys rinkėjai (t.y. asmenys, grįžę iš užsienio arba turėję sąlytį su sergančiais COVID-19 liga, išskyrus rinkėjus, kuriems diagnozuota COVID-19 liga (koronavirusinė infekcija)), galės balsuoti iš anksto specialiai jiems skirtose išankstinio balsavimo vietose: Vilniuje – Laisvės pr. 5 („Litexpo“ parodų ir kongresų centras); Kaune – Europos pr. 27 (Aleksoto inovacijų pramonės parkas);  Šiauliuose – Vilniaus 297 (Sporto gimnazijos salė) ir Raseiniuose – Algirdo g. 1 (Turgavietė). Tokios vietos numatytos regionuose, kuriuose didžiausias  sergamumas ir fiksuojama daug esančių saviizoliacijoje.

Rinkėjams išankstinio balsavimo vietose jokia papildoma registracija nereikalinga, tereikia su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę ir turėti asmeninį rašiklį.

Visose išankstinio balsavimo vietose gali balsuoti rinkėjai, nepriklausomai nuo jų deklaruotos gyvenamosios vietos. Išankstinio balsavimo vietose, skirtose tik saviizoliacijoje esantiems rinkėjams, gali balsuoti išimtinai tik saviizoliacijoje esantys rinkėjai (išskyrus rinkėjus, kuriems diagnozuota COVID-19 liga).

Spalio 21, 22 ir 23 dienomis balsavimas vyks specialiuosiuose punktuose: ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariniuose vienetuose bei bausmių atlikimo vietose.

Spalio 23 ir 24 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Komisijos  aplankys rinkėjus, sulaukusius 70 ir daugiau metų, dėl ligos nedarbingus žmones, neįgaliuosius, juos slaugančius asmenis ir rinkėjus, esančius saviizoliacijoje dėl COVID-19.

Pagrindinę pakartotinio balsavimo dieną – spalio 25-ąją – rinkėjai savo pilietinę valią išreikšti kviečiami į savo rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 val. ryto ir balsavimą organizuos iki 20 val. vakaro.

Rinkėjams, patenkantiems į rizikos grupes, rekomenduojama ateiti rytinėmis balsavimo valandomis, t. y. nuo 7 iki 9 valandos ryto, kai balsavimo vietose būna mažiau žmonių. Į balsavimo patalpą taip pat patariama nesivesti kitų asmenų, kurie nebalsuoja, stengtis nesibūriuoti bei laikytis saugaus atstumo nuo rinkimų komisijų narių ir kitų rinkėjų.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą