Pirmieji baseino metai: nuostolių tiek, kad net neskaičiuoja

Dalintis:

Prieš metus duris atvėręs Tauragės baseinas septynis mėnesius veiklą buvo sustabdęs dėl karantino, o leidus ją atnaujinti pasigenda lankytojų. Pasak įstaigos vadovų, dėl įvesto galimybių paso baseino atsisakė beveik 30 procentų tauragiškių. Kokie metiniai nuostoliai – dar neaišku, bet kas mėnesį iš savivaldybės biudžeto įstaigai išlaikyti prireikia atseikėti bent 5000 eurų. Dotacija prasidėjus šildymo sezonui didės.

Pernai rugsėjį iškilmingai atidarytas baseinas po dviejų mėnesių veiklą sustabdė dėl karantino. Nuo gegužės pabaigos vėl lankytojus priimančiame baseine, pasak vadovų, apie pelną net negalvojama. 2,35 milijono eurų kainavęs Tauragės baseinas daugiausia išsilaiko iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skiriamų pinigų už moksleivių plaukimo pamokas, kiek trūksta, prideda savivaldybė.

Tauragės sporto centro direktorius Gediminas Sakalauskas, kurio pavaldume yra ši įstaiga, sakė, kad ne pelnas šiandien jiems svarbiausias.

– Džiaugiamės, kad ne karantinas, galime dirbti, o tai mums svarbiausia. Pirmųjų metų veiklos rezultatais nelabai džiaugiamės, nes pandemijos liekanos velkasi iš paskos. Skaičių, kiek turėjome lankytojų, kiek uždirbome ar pradirbome kol kas nevedėme. Ne tai svarbiausia. Mes džiaugiamės, kad naujieji projektai, kuriuos vystome, mokome vaikus plaukti vis labiau populiarėja. Yra poreikis plaukti mokyti ir suaugusiuosius. Sulaukiame užklausų ir galvojame apie veiklos plėtrą. Kas tris mėnesius rengiame plaukimo pamokas atskiroms grupėms. Poreikis tikrai didelis ir jau žmonės skundžiasi, kodėl nepatenka į renkamas grupes. Tai atskira, mūsų sugalvota programa, už kurią susimoka patys gyventojai. Vaiko mokymo programa mėnesiui kainuoja 20 eurų, – sakė G.Sakalauskas.

Šiuo metu baseine plaukti mokomi antrokai, jie laukiami iki pietų. Popiet vyksta mokami plaukimo seansai, o eiliniai baseino lankytojai laukiami tik dienos pabaigoje. Anot baseino administratorės Sandros Martinkienės, užimtumas didelis ir jei veiklos nebūtų sustabdžiusi pandemija, būtų galima skaičiuoti nors ir menką pelną.

– Pasakysiu taip, pernai metai buvo puikūs. Spalį lankytojų buvo labai daug ir už gautas pajamas galėjome išsilaikyti be jokių dotacijų. Prasidėjus karantinui turėjome į prastovas išleisti savo darbuotojus, baseiną šildyti, prižiūrėti. Kai veiklą atnaujinome gegužę, susidomėjimas buvo, bet dirbome su ribojimais. Dabar jau keletą savaitgalių džiaugiamės, kad tauragiškiai perka šeimos bilietus ir aktyviai lanko baseiną, bet gaunamų pajamų vis dar neužtenka išsilaikyti. Rugsėjį uždirbome apie 15 tūkstančių eurų. Baseino išlaikymui reikia 20 tūkstančių, – sakė S.Martinkienė.

Vasarą Tauragės baseiną vietos valdžia aprodė švietimo ministrei Jurgitai Šiugždinienei ir jos komandai – patalpos gražios, bet išsilaikyti kol kas nepavyksta. Tauragės baseino nuotrauka

Baseino administratorė pasidžiaugė, kad šiandien prasidės bendradarbiavimas su Trečiojo amžiaus universitetu ir sveikatinimo programoje dalyvaus per 50 studentų.

– Išrašysime sąskaitą-faktūrą, bus papildomų pajamų į mūsų biudžetą. Prognozuoti, kada skaičiuosi pelną, šiandien negali jokia įmonė. Jei nebus suvaržymų, dirbsime pelningai, jei pandemija vėl įsisiautės, bus paskelbtas karantinas, vėl galvosime, kaip išgyventi, – svarstė S.Martinkienė.

Rugsėjo pradžioje Tauragės baseinas įdarbino dar vieną plaukimo trenerį ir šiuo metu įstaigoje dirba 11 darbuotojų. Visi jie karantino metu buvo išleisti į prastovas.

– Darbuotojų per pandemiją mes negalėjome atleisti, buvo prastovose, bet atlyginimus vis tiek reikėjo mokėti, kad ir minimumą. Be savivaldybės paramos mes niekaip nebūtume išgyvenę. Vasarą turėjome iš Kauno plaukimo mokyklos profesionalių plaukikų stovyklą ir vėl skambina, nori treniruotis pas mus, bet dabar jau galimybės neturime, baseinas dirba pilnu pajėgumu ir yra užimtas, – sakė G.Sakalauskas.

Direktorius sakė nesitikėjęs, kad rajone tiek daug prieš skiepus nuo koronaviruso nusistačiusių žmonių. Į baseiną nebeateina ir tie, kurie buvo nusipirkę metinį abonementą.

– Man gaila, kad žmonės aukoja sportą ir sveikatinimą, bet yra kaip yra. Išgyvenome karantiną, tikiu, kad dabar bus tik geriau. Žmonių neatleidome, stipriname kolektyvą ir laukiame sugrįžtančių vandens pramogų mėgėjų. Jei apsilankytų tiek tauragiškių, kiek sulaukėme prieš pandemiją, bėdos nebūtų, – sakė Sporto centro direktorius.

Tauragės baseinas šiemet prisijungė prie šilumos tinklų ir tikisi kiek sumažinti patiriamus išlaikymo kaštus.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą