Tauragiškiai raginimų dėl fejerverkų neišgirdo – Naujųjų naktį miesto padangę nutvieskė spalvoti pliūpsniai. Pasidžiaugus jais socialiniuose tinkluose pasipylė skelbimai apie išsigandusius ir pasprukusius keturkojus.
Dar prieš Naujuosius metus Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus garsiai svarstė, kad žmonės tapo sąmoningesni ir masinių šaudymų bus atsisakyta. Tauragės rajono savivaldybės oficialią poziciją fejerverkų klausimu išsakiusi administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė užtikrino, kad savivaldybė fejerverkų nepirko, o gyventojus paragino ateiti į Pilies aikštę pažiūrėti animuotos pasakos. Atsisakyti šios pramogos ragino ir aplinkosaugininkai, mat kasmet švenčiant Naujuosius metus fiksuojama nemenka oro tarša, fejerverkų dalelės vėliau nusėda ant žemės, dirvožemio.
Socialiniuose tinkluose išplatinus šią informaciją, pasipylė ir tam prieštaraujančių žmonių komentarai. Vieni tvirtino, kad tokie raginimai – dar viena suvaržymo forma. Kiti įsitikinę, kad kenkia ir šaltosios ugnelės. Treti siūlė leisti žmonėms patiems nuspręsti, kaip švęsti Naujuosius, užuot raginus ko nors atsisakyti.
Tačiau visi raginimai ir svarstymai buvo perniek – Naujųjų naktį dar prieš laikrodžiams mušant vidurnaktį pasipylė fejerverkai. Tauragiškiai pastebi, kad šiemet jų buvo kaip niekada daug. Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus pirmadienį „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad fejerverkų dėžes pradėta rinkti dar sekmadienį, nelaukiant darbo dienos. Tačiau pagrindiniai iššūkiai pastarosiomis dienomis – gatvėse besiveriančios duobės. Pasak miesto šeimininko, dėl permainingų orų duobių daugėja.
Po fejerverkų gausios nakties socialiniuose tinkluose pasipylė skelbimai apie dingusius ir priklydusius šunis. Lietuvos gyvūnų globos draugijos Tauragės skyriaus įkūrėjas ir vadovas Sigitas Klymantas pasakojo, kad fejerverkų garso bijantiems šunims svarbu sudaryti sąlygas pasislėpti.
– Turime prancūzų buldogę, kuri bijo šūvio garso. Pastebėjome, kad ji mėgsta slėptis spintoje, tad paliekame jai atvirą spintą, kad galėtų pasislėpti, kai išsigąs. Pas mus apsigyvenęs seteris taip pat labai bijo ir slėptis bėga į garažą. Svarbu žinoti, kad išsigandęs šuo pirmiausia ieško, kur slėptis. Neradęs – bėgs, kur akys veda, o tada jau ir po mašina gali papulti, – kalbėjo gyvūnų globėjas, paragindamas bijančio šuns nesivesti į lauką pasigrožėti reginiu.
Pasak S.Klymanto, skelbimų apie pasprukusius fejerverkų išsigandusius šunis daugėja nuo Kalėdų. Daugeliui gyvūnų šūvių garsai kelia milžinišką stresą.