fbpx

Policija: chuliganiškai vairuoja ne tik „žalialapiai“

Dalintis:

Per pastaruosius trejus metus Tauragės rajone į eismo įvykius pateko ar juos sukėlė 119 pradedančiųjų vairuotojų, vairuojančių automobilius, pažymėtus ženklu „Klevo lapas“. Šiemet iki liepos 21-osios rajone jau registruoti 6 įvykiai, kai asmuo vairavo neturėdamas teisės vairuoti transporto priemonės. Tokia liūdna Tauragės policijos komisariato statistika, tačiau Kelių policijos skyriaus viršininkas sako, kad Kelių eismo taisyklėms nusižengia ne tik pradedantieji vairuotojai.

Priklauso ne nuo amžiaus

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė

Greta Kęsminaitė-Pudžemė informavo, kad 2018 metais nuo liepos 1 d. iki metų pabaigos įvyko 20 eismo įvykių, kuriuos sukėlė arba į juos pateko pradedantieji vairuotojai, jų metu buvo sužaloti 8 žmonės. 2019 metais kilo 51 eismo įvykis, sužaloti 8, žuvęs 1 žmogus. 2020 metais – 36 eismo įvykiai, sužaloti 8 žmonės. Šiemet iki liepos 1-osios registruota 12 eismo įvykių, kuriuos sukėlė arba į juos pateko „Klevo lapais“ pažymėti automobiliai, jų metu sužaloti 3 žmonės.

Pagal Kelių eismo taisykles vairuotojams, neturintiems 2 metų vairavimo stažo, privaloma ant automobilio galinės dalies kairės pusės pritvirtinti baltą kvadrato formos skiriamąjį ženklą su žaliu apvadu ir žaliu klevo lapu viduryje.

Nors vyresnieji vairuotojai mėgsta linčiuoti jaunimą dėl to, kad sėdę prie vairo šie laksto kaip be galvos, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininkas Kęstutis Lukošius tvirtina, kad Kelių eismo taisykles pažeidžia, neblaivūs prie vairo sėda ir turintys nemenką vairavimo patirtį vairuotojai.

– Nedrausmingų, taip pat prie vairo sėdančių neblaivių vairuotojų yra ir tarp tų, kurie seniai išlaikė egzaminus vairuotojo pažymėjimui gauti ir turi nemenką vairavimo stažą. Visokių asmenybių yra, tai priklauso nuo požiūrio į eismo saugumą ir atsakingumą. Tačiau kartais neseniai įgiję vairuotojo pažymėjimą neįvertina savo vairavimo įgūdžių ir todėl sukelia eismo įvykius, – sakė K.Lukošius.

Tauragės vairuotojų jis prašo būti atsakingiems kelyje, gerbti vieni kitus, taip pat būti tolerantiškiems. Pėsčiųjų prašo eiti per gatvę tik pėsčiųjų perėjoje, neiti, kur nesaugu. Dviratininkai pėsčiųjų perėjose turi nulipti nuo dviračių, per pėsčiųjų perėjas negalima važiuoti ir paspirtukais.

Susigrąžinimas priklauso pažeidimo

– Vairuotojai, kurie dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo prarado teisę vairuoti, ją susigrąžinti „Regitroje“ gali prieš tai įgyvendinę tam tikrus reikalavimus. Kokie jie, priklauso nuo pažeidimo tipo ir teisės atėmimo termino. Jei asmeniui buvo atimta teisė vairuoti trumpiau nei metams, tuomet reikia kreiptis į vairavimo mokyklą ir ten pabaigti papildomus mokymus. Laikyti egzaminų „Regitroje“ nereikia. Tuo atveju, jei vairuotojas buvo neblaivus, papildomai reikia pasirūpinti sveikatos žinių atestavimo pažymėjimu, išduotu pagal privalomojo mokymo apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai programą, o taip pat vairuotojo sveikatos patikrinimo medicinine pažyma (ji turi būti išduota vėliau, nei buvo padarytas KET pažeidimas), – vardijo „Regitros“ atstovė spaudai Emilija Bardauskienė.

Anot E.Bardauskienės, įgyvendinus šiuos reikalavimus, teisė vairuoti sugrąžinama kaip įprastai „Regitros“ padalinyje.

Jei prasižengė pradedantysis

„Regitra“ informuoja: jei eismo įvykį, kuriame buvo sutrikdyta eismo dalyvio sveikata arba pažeistas vienas šių reikalavimų: vykdyti vairuotojų pareigas pėstiesiems, laikytis lenkimo taisyklių, vairuojant nesinaudoti mobiliojo ryšio priemonėmis, laikytis eismo reguliavimo signalų, KET nustatyta tvarka naudoti įspėjamuosius signalus, laikytis važiavimo per sankryžas tvarkos, vairuotojams naudoti saugos diržus, motociklininko šalmus, neviršyti nustatyto greičio, nevairuoti transporto priemonių neblaiviems, sukėlė vairuotojas, neturintis 2 metų vairavimo stažo, jis per vienerius metus nuo pažeidimo padarymo dienos turi baigti papildomus vairuotojų mokymus. Mokytis galima bet kurioje tokius mokymus organizuojančioje vairavimo mokykloje.

Pradedantieji vairuotojai papildomus mokymus turi baigti per vienerius metus nuo pažeidimo padarymo dienos, kitu atveju jiems reikia iš naujo laikyti teorijos ir praktikos egzaminus „Regitroje“.

Kada papildomų mokymų neužtenka?

– Jei vairuotojams (visiems) dėl KET pažeidimų atimta teisė vairuoti metams ar ilgiau, tokiu atveju vairavimo mokykloje jiems reikės pabaigti ne tik papildomus mokymus, bet ir išlaikyti teorijos bei praktikos egzaminus „Regitroje“. Tiems vairuotojams, kurie sėdo prie vairo neblaivūs ar apsvaigę, reikės gauti ir sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą bei naują medicininę pažymą. Teisę vairuoti iki 2017 metų grąžindavo policija. „Regitra“ šią funkciją perėmė tik 2017 metais. Tad jei asmuo įvykdė pažeidimą ir teisę vairuoti prarado iki 2017 metų, įvykdžius visus reikalavimus, jam reikia kreiptis į policiją, kuri sugrąžins teisę vairuoti, – patikslino E.Bardauskienė.

„Regitros“ atstovė informavo, kad pernai populiariausios B kategorijos praktikos egzaminą Tauragės „Regitroje“ perlaikė 224 asmenys, kuriems buvo atimta teisė vairuoti. Visoje Lietuvoje šis skaičius siekė apie 3,6 tūkst.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą