fbpx

Aplinkos ministras: Tauragė turi žaliojo potencialo

Dalintis:

Tauragei pasitinkant 514-ąjį gimtadienį susitikti su rajono vadovais ir vietos gamybos įmonėmis atvyko aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Svečias susipažino su verslo įmonių veikla, jų vadovais, kalbėjo apie aplinkos taršą, o „Tauragės vandenų“ įmonėje – ir apie jos sujungimą su Pagėgių vandentvarkos bendrove. Plano sujungti mažesnes įmones Aplinkos ministerija neatsisako.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas Tauragėje antradienį lankė „Modest“, „Jupiter Bach Lietuva“ įmones, užsuko į savivaldybės kontroliuojamus „Tauragės vandenis“ ir Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrą. Popiet Tauragės rajono savivaldybės vadovai svečią pakvietė į ekskursiją po Tauragę elektriniu autobusu.

Prieš išvykdamas į įmones aplinkos ministras S.Gentvilas susitiko su vietos žurnalistais. Ministras atskleidė, kad į Tauragę jį pakvietė tauragiškių išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus. S.Gentvilas buvo kviestas į Tauragę atvykti savaitgalį, kai miestas švęs 514-ąjį gimtadienį, tačiau pasirinko ne šventinį laiką. Dar viena priežastis, dėl ko S.Gentvilas atvyko į mūsų miestą, anot jo, – Tauragė yra viena pavyzdinių savivaldybių, „pasitempusių su žaliąja energetika“.

– Mes, Aplinkos ministerija, norime parodyti ir išryškinti tokius pavyzdžius visiems. Tauragėje daug potencialo tiek su vėjo jėgainių energija, tiek su kitais planais. Norisi pasikalbėti, ką dar galime padaryti papildomai, kokia situacija su nuotekų tinklais, kaip galime padėti savivaldai, ką reiktų papildomai finansuoti, – prieš išvykdamas į įmones žurnalistams sakė S.Gentvilas.

Anot ministro, visur, kur vyksta ūkiniai procesai, gali būti ir taršos, ir naudos. Jo nuomone, Tauragės įmonėse vis dėlto yra daugiau naudos nei taršos. Aplinkos ministerija skundų dėl taršos iš įmonių Tauragėje negauna.

Simonas Gentvilas informavo, kad kitąmet Aplinkos ministerija skelbs konkursą ir skirs tikslinį finansavimą vienam ar dviem miestams, kurie iki 2030 metų pasiryžę tapti klimatui neutraliais ir beatliekiniais miestais.

– Tauragė tam ambicijų turi, – mano aplinkos ministras.

Žurnalistai svečio teiravosi, kas numatyta naudotų automobilių padangų surinkimo problemai spręsti – vieša paslaptis, kad tai vienur, tai kitur išdygsta savavališki nelegalūs sąvartynai. Aplinkos ministras įsitikinęs, kad Lietuva stipriai švarėja, tačiau didžiausias sargas esantys neabejingi kaimynai ir tik po jų – institucijų kontrolė. Prie kiekvieno šiukšlintojo pareigūno nepastatysi. S.Gentvilas sakė, kad žmonių neabejingumas labai prisideda sprendžiant įvairias taršos problemas.

– Ne tik tuomet, kai kažkur slapta atsikratoma senų mašinų padangų, o ir krosnyje deginamos taršios atliekos, į upelį pilamos nuotekos, – kalbėjo svečias.

Ministras patikino, kad dar šiemet turėtų būti išspręstas klausimas dėl nemokamo automobilinių atliekų priėmimo iš įmonių. Tai būtų vienas sprendimo būdų kovojant su gamtos teršimu. Anot S.Gentvilo, siekiama įdiegti sistemą, kuri padėtų automobilių verslu užsiimančioms įmonėms.

– Jei ši paslauga bus nemokama, gal nebereikės senų padangų atsikratyti prie kokios senos fermos ar kažkur kitur. Tai ypač aktualu Tauragei, nes tai automobilių prekybos miestas. Padangos iš autoservisų, taip pat Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro didžiagabaričių atliekų aikštelės turėtų būti paimtos laiku ir neribotais kiekiais, – kalbėjo S.Gentvilas.

Aplinkos ministras Tauragės įmonėms jokių užduočių neatvežė, tačiau „Tauragės vandenų“ bendrovėje kalbėjosi apie Tauragės ir Pagėgių vandentvarkos įmonių bei vandens tinklų sujungimą, teiravosi, ko įmonėms reikia, kad jos sėkmingai susijungtų.

– Tai smulkios įmonės, todėl jų sujungimas padėtų išspręsti ne vieną problemą. 40 procentų sąnaudų, kurios įeina į vandens kainos tarifą, sudaro darbo užmokestis. Dėl to nelieka lėšų nei plėtrai, nei investicijoms, nei remontui, – įsitikinęs S.Gentvilas.

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centre kalbėtasi, kaip gyventojus paskatinti rūšiuoti atliekas.

– Planuojame labai stipriai sumažinti į šalies sąvartynus priimamus atliekų kiekius, tačiau Tauragė – vienintelis regionas, kuris neturi automatinės rūšiavimo linijos, – teigė aplinkos ministras.

Darbo dienai baigiantis, svečiai pasuko į kaimyninį rajoną ir dalyvavo Tarptautinėje vaikų gynimo dienos šventėje Šilalėje, lankėsi Šilalės savivaldybės administracijoje, užsuko į šio rajono medienos įmones.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą