Į antrąjį Seimo rinkimų turą tauragiškiai siunčia Darių Petrošių ir Romualdą Vaitkų

Dalintis:

Antrajame rinkimų ture Tauragės vienmandatėje rinkimų apygardoje rinkėjai kautis siunčia socialdemokratą Darių Petrošių (3596 balsai) ir Liberalų sąjūdžio iškeltą nepartinį kandidatą Romualdą Vaitkų (2930 balsai).

Pirmieji rinkimų rezultatai atskriejo iš mažiausių Tauragės apygardos rinkimų apylinkių. Tai be išimties kaimiškosios apylinkės. Pirmoji savo rinkėjų balsus suskaičiavo Šakviečio apylinkės rinkimų komisija. Tauragės apygardoje – 35 rinkimų apylinkės.

Suskaičiavus pirmųjų 10 apylinkių rinkėjų balsus, pirmoje vietoje buvo socialdemokratas Darius Petrošius, antra – valstietė Aušrinė Norkienė. Paskelbus 16 apylinkių balsavimo rezultatus, A.Norkienę aplenkė nepriklausomas kandidatas Vidas Bičkus.

Pradėjus plaukti priemiesčio rezultatams, vaizdas pasikeitė. Tarailių ir Taurų rinkėjai balsavo už D.Petrošių ir R.Vaitkų, pastarąjį iškeldami į trečiąją vietą.

Vidurnaktį paskelbus Skaudvilės miesto balsavimą, stulbinantį rezultatą pademonstravo ten gyvenantis V.Bičkus, vėl išsiverždamas į antrąją vietą. Adakavo rinkėjai V.Bičkų kilstelėjo dar labiau – paskelbus šios apylinkės rezultatus, nuo visą vakarą lyderiavusio D.Petrošiaus jį teskyrė kiek per 200 balsų.

Tauragės miesto rinkėjų balsai rezultatus ir vėl pakeitė. Į antrąją vietą pakilo Liberalų sąjūdžio kandidatas Romualdas Vaitkus.

Spalio 11-ąją Lietuva išsirinko tik pusę Seimo. Po dviejų savaičių laukia antrasis rinkimų turas vienmandatėse apygardose. Pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos skelbiamus preliminarius rezultatus daugiamantėje apygardoje į Seimą greičiausiai pateks, tai yra bus išrinkti pagal partijų sąrašus, ir valstietė A.Norkienė bei konservatorius A.Valinskas. 13-ajame Seime tauragiškiai gali turėti du savo atstovus.

Interviu su kandidatais į Seimą antrajame ture Tauragės rinkimų apygardoje skaitykite antradienio „Tauragės kurjerio“ numeryje.

 

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą