Į antrąjį turą keliauja Darius Petrošius ir Romualdas Vaitkus

Dalintis:

Rinkimai baigėsi, rinkimai prasideda – pirmojo turo, vykusio spalio 11-ąją, į Seimą rezultatai aiškūs. Po įnirtingos kovos kautis už parlamento kėdę tauragiškiai siunčia socialdemokratą Darių Petrošių ir Liberalų sąjūdžio iškeltą nepartinį kandidatą Romualdą Vaitkų. Kartojasi tiesioginių mero rinkimų scenarijus, kai iki paskutinės minutės buvo neaišku, kuris šių dviejų partijų favoritas galės kelti pergalės taurę.

Balsuoti galėjo ne visi

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Tauragės rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Gintarė Rakauskienė, sekmadienis, spalio 11-oji, jokių incidentų neatnešė. Rinkimai vyko be trikdžių, nors ir neišvengta nedidelių nesklandumų. Keleto skundų komisija sulaukė iš rinkėjų, registruotų ne Tauragės savivaldybėje ir rinkimų dieną norėjusių balsuoti Tauragėje. Jiems to padaryti nepavyko. Viešojoje erdvėje dėl to net kilo nedidelis skandalas. Vyriausioji rinkimų komisija rinkimų dieną žiniasklaidos paprašė išplatinti informaciją, kad išimtiniais atvejais ne savo apygardoje rinkimų dieną rinkėjai gali balsuoti, jei toje apygardoje faktiškai gyvena, tačiau gali būti paprašyti tai įrodyti dokumentais. Ne visiems tauragiškiams spalio 11-ąją pavyko savo balsus atiduoti kituose miestuose. „Tauragės kurjeriui“ du studentai, savo gyvenamąją vietą deklaravę Tauragėje, bet šiuo metu gyvenantys Vilniuje, pranešė, kad balsuoti sostinėje jiems neleista. Esą jei artimiausiai apylinkei jie būtų pateikę įrodymą, kad tikrai gyvena Vilniuje, pavyzdžiui, gyvenamojo būsto nuomos sutartį, balsuoti būtų galėję. Tačiau vaikinai teigė nė nepagalvoję, kad eidami balsuoti dar turi neštis ir tokius dokumentus. Antrą kartą į balsavimo apylinkę jie nebegrįžo.

Pasak G.Rakauskienės, jokių Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų rinkimų dieną neužfiksavo ir Tauragės policija. Problemų nekilo ir dėl apsaugos priemonių.

– Visos rinkimų apylinkės buvo aprūpintos apsaugos priemonėmis ir rinkėjams komisijų nariai būtų pateikę, jei jie būtų atvykę balsuoti be jų, tačiau to neprireikė nė vienoje apylinkėje, – sakė G.Rakauskienė.

Aktyvumas mažesnis

Pirmojo turo rinkimų rezultatų ištvermingiausiems tauragiškiams teko laukti iki 2 val. nakties, kol visose 35 Tauragės apygardos apylinkėse buvo suskaičiuoti balsai. Pirmieji rezultatai krito iš mažiausiųjų apylinkių. Greičiausiai savo rinkėjų balsus, vos per pusvalandį, suskaičiavo Šakviečio rinkimų komisija. Ilgiausiai rezultatų laukta iš Dariaus ir Girėno rinkimų apylinkės Tauragės mieste.

Tauragiškių aktyvumas pirmajame rinkimų ture šįkart buvo mažesnis nei per praėjusius Seimo rinkimus: savo balsus pirmajame ture atidavė 43 proc. rinkėjų, 2016-aisiais – beveik 48 proc. Aktyviausiai šiemet balsavo Tauragės apygardai priskirtos Šilalės rajono Didkiemio apylinkės gyventojai – kiek per 54 proc. šios apylinkės rinkėjų. Pasyviausi buvo Adakavo rinkėjai – prie urnų atėjo 31 proc.

Du jau Seime

Kova iki pat galutinių rezultatų virte virė. Pirmąją vietą visą laiką išsaugojo socialdemokratas Darius Petrošius, o kas su juo kausis antrajame ture, buvo neaišku iki didžiausių apylinkių rezultatų paskelbimo. Antroje vietoje, skelbiant kaimiškųjų apylinkių rezultatus, buvo įsitaisiusi valstietė Aušrinė Norkienė, vėliau, paaiškėjus Skaudvilės rezultatams, ją aplenkė ten gyvenantis nepartinis kandidatas Vidas Bičkus, Tauragės miestas į antrąją vietą iškėlė Liberalų sąjūdžiui atstovaujantį Romualdą Vaitkų.

Darius Petrošius ir Romualdas Vaitkus kausis antrajame ture. Už D.Petrošių balsavo 3596 (23,56 proc.), už R.Vaitkų – 2930 (19,20 proc.) rinkėjų.

Kai du pešasi – trečias laimi: Aušrinė Norkienė į Seimą pateko be didelės kovos ir savo rinkėjams jau pasižadėjo ir toliau atsakingai dirbti jų labui. FB nuotrauka

Trečias liko Vidas Bičkus (2391 balsas, 15,67 proc.), ketvirta – valstietė Aušrinė Norkienė (2371 balsas, 15,53 proc.), penktas – konservatorius Arūnas Valinskas (1872 balsai, 12,26 proc.), šešta – darbietė Santa Kairienė (670 balsų, 4,39 proc.), septintas – Laisvės ir teisingumo narys Tadas Bartkus (544 balsai, 3,56 proc.), aštuntas – Krikščionių sąjungos narys Rimantas Šegžda (186 balsai, 1,22 proc.).

A.Norkienei ir A.Valinskui rinkėjai buvo palankūs daugiamandatėje apygardoje. Abu jie jau pateko į Seimą pagal partijų sąrašus. A.Norkienė iš 4-osios vietos sąraše nukrito į 7-ąją (Valstiečių ir žaliųjų sąjunga iškovojo 16 mandatų), A.Valinskas iš 39 vietos sąraše pakilo į 19-ąją (Tėvynės sąjunga iškovojo 23 mandatus).

Daugiau tauragiškių į Seimą nepateko.

4 klausimai kandidatams

Dariui Petrošiui

Kaip vertinate rinkimų rezultatus?
Gerai. Matau žmonių pasitikėjimą. Partija gal truputį silpniau pasirodė, bet mane žmonės palaiko. Malonu, kai balsų renki daugiau negu partija, vadinasi, rinkėjai žiūri kaip į asmenį.

3 kertiniai darbai ar sritys, kurios jums bus svarbiausios, jei tapsite tauragiškių išrinktu Seimo nariu.
Pirmas darbas visiems Seimo nariams bus aiškus – kitų metų biudžetas. Kitos, mano nuomone, svarbiausios sritys– sveikatos apsauga, PVM kai kuriems maisto produktams mažinimas ir socialinės atskirties mažinimas. Norėčiau atstovėti už skurdžiai gyvenantį žmogų, į šią kategoriją patenka ir pensininkai, ir neįgalieji, ir kiti žmonės. Tačiau vienkartinėms akcijoms aš nepritariu.

Kiek partija išleido jūsų rinkiminei kampanijai?
Neskaičiavau, tam yra štabo vadovas, jis ir turės suskaičiuoti. Apytiksliai sumos įvardyti nenoriu, bet tai tikrai bus ne keliolika, o keli tūkstančiai eurų.

Jei antrajame ture pralaimėsite, ar dar kada nors kandidatuosite į Seimą?
Niekada nesakyk niekada. Gal rinkėjai pasiųs žinią.

Romualdui Vaitkui

Kaip vertinate rinkimų rezultatus?
Teigiamai. Džiaugiuosi tais rinkėjais, kurie atėjo ir atidavė savo balsus už mane, kad išėjau į antrą turą. Be abejo, rinkėjų aktyvumo norėjosi didesnio.

3 kertiniai darbai ar sritys, kurios jums bus svarbiausios, jei tapsite tauragiškių išrinktu Seimo nariu.
Aplinkos apsauga man artima, žaliosios Tauragės linijos tęsimas, kultūros sritis ir investicijų paieška, kad tie dalykai, kurie užbrėžti Tauragės planuose, kad būtų realiai įgyvendinami, bet nereikėtų mesti didžiulių pinigų statant baseinus ar arenas iš rajono biudžeto.

Kiek partija išleido jūsų rinkiminei kampanijai?
Pirmajame ture išleista apie 8500 eurų.

Jei antrajame ture pralaimėsite, ar dar kada nors kandidatuosite į Seimą?
Įdomus klausimas (juokiasi). Net nežinau, ką ir atsakyti. Man tai buvo ir yra labai įdomi patirtis, džiaugiuosi, kad dalyvavau, kadangi jaučiu žmonių palaikymą ir tai yra svarbiausias dalykas. Gal ateities rinkimai tegul būna neapibrėžti mano atsakymu taip ar ne.

***

Antrasis Seimo rinkimų turas vyks spalio 25 dieną.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą