Kaip balsavo išrinktieji?

Dalintis:

Parlamentas praėjusią savaitę sprendė dėl vieno Laisvės frakcijos prioritetinių klausimų – mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo. Perėjęs visas reikiamas institucijas įstatymo projektas buvo atmestas. Valdančiųjų balsų jam priimti nepakako. Už projektą balsavo 61 Seimo narys, prieš – 58, susilaikė 7 parlamentarai.

Kaip balsavo tauragiškiai Seimo nariai?

Aušrinė Norkienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) PRIEŠ

Balsuoti prieš buvo ir mano asmeninė, ir frakcijos pozicija. Kaip politinė jėga, mes nuoseklūs. Aš dar prieš rinkimus, debatuose, sakiau, kad esu prieš narkotikų dekriminalizavimą. Iš tikrųjų čia yra daug baubų sukurta. Nė vieno jauno žmogaus, kuris tik kartą pavartojo narkotikų, niekas į kalėjimą nesodina. Suprantu, kad galbūt yra interesas tų žmonių, kurie verčiasi šituo nelegaliu verslu. Mes esam už sveiką visuomenę ir tikrai nemanome, kad tai kelias, kuriuo turėtų eiti Lietuva. Mes, kaip politinė jėga, šiuo klausimu kategoriški. Mes turėjom savo siūlymus į šitą projektą – akcentavom priklausomybės, kaip ligos, prevencines priemones, bet gaila, kad jie visi buvo atmesti. Tai tada nieko nebeliko, kaip balsuoti prieš.

Romualdas Vaitkus (Liberalų sąjūdis) balsavime nedalyvavo (išėjo iš posėdžių salės)

Kai visas tas įstatymo projektas diferencijavosi nuo jo pateikimo pradžios – pradžioje buvo vienaip, o po to keitėsi ir atsirado visai kita situacija, tai negalėjau už jį balsuoti, kadangi pradžioje buvo kalbama tik apie kanabinoidus, kanapes, tą vadinamąją žolę, jos mažo kiekio dekriminalizavimą. Po to viskas išaugo į sintetinius narkotikus, visą jų paletę. Tai dabar įsivaizduokit – tą mažą kiekį gali nešiotis vis kitų narkotikų. Tai aš tam nepritariu. Jei projekte būtų likę tik kanabinoidai, būčiau pritaręs. O kai įstatymo projektas mutavo, mano požiūris pasikeitė – pradžioje palaikiau, bet paskui ne.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą