Liberalų kandidatas į Seimą – asmeninis Arūno Pukelio šeimos fotografas

Dalintis:

Viešai deklaravę „politiką be kaukių“ vietos politikai paslydo ant savo pačių rinkiminio grėblio. Verslininkas Arūnas Pukelis patvirtino – Romualdas Vaitkus jau daugelį metų yra asmeninis jo šeimos fotografas. Kodėl liberalai ir pats kandidatas į Seimą apie tai nutylėjo ir kaip asmeninius ryšius su Šviniumi pravardžiuojamu verslininku vertina partijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen?

Išmetė Šviniaus kortą

2020 metų rinkimų į Seimą pagrindinė agitacijos kampanija kaip niekada anksčiau persikėlė į socialines erdves. Pasak politikų, tai pats tiesiausias kelias į rinkėjų širdis ir protus. Rinkiminiai reklaminiai vaizdo klipai, nuolat atnaujinami tekstai ir pažadai nugulė interneto platybėse. Tiek vienos, tiek kitos kandidatuojančios pusės sekėjai aktyviai komentuoja politikų veiklą ir stebi naujausius pranešimus. Praėjusi savaitė – ne išimtis. Ketvirtadienio vakarą žodžių karas užvirė tarp abiejų Tauragėje mandato į Seimą siekiančių kandidatų – socialdemokrato Dariaus Petrošiaus ir liberalų atstovo Romualdo Vaitkaus.

Iš R.Vaitkaus paskyros feisbuke pažiro kaltinimai D.Petrošiui esą jį persekioja Arūno Pukelio šešėlis, o pats R.Vaitkus esąs už sąžiningumą ir dorumą. A.Pukelio kortą politikai ar jų rėmėjai ištraukia prieš kiekvienus rinkimus. Tačiau šįkart R.Vaitkus nutylėjo svarbią detalę – su A.Pukeliu asmeniniais ir darbiniais ryšiais yra susijęs jis pats.

„Tauragės kurjeris“ pateikė klausimus abiem kandidatams.

„Teko fotografuoti“

Liberalų sąjūdžio atstovas į Seimą R.Vaitkus praėjusią savaitę pasidalijo 2016 metais viename portale publikuotu straipsniu apie D.Petrošių – teisingumo ministru tuomet pastarasis nebuvo paskirtas dėl tariamų sąsajų su A.Pukeliu-Šviniumi. Čia pat keletas komentatorių paskleidė informaciją, kad R.Vaitkus pats esąs susijęs su šiuo verslininku, nes yra jo asmeninis šeimos fotografas.

„Tauragės kurjerio“ tikslas paskutiniąją priešrinkiminę savaitę buvo kiek kitoks – ne aiškintis, kuris kandidatas su kuo susijęs, bet išnagrinėti, kiek abu kandidatai išleidžia agitacijai socialiniame tinkle, kas juos reklamuoja ir kas už šią reklamą sumoka. Tačiau netikėti įvykiai – į pyktį perėjusi konkurencija iškėlė kitų klausimų.

R.Vaitkus patikino, kad savo feisbuko profilį tvarko pats, tačiau agitaciją apie jį, kaip kandidatą, skleidžia ir už ją sumoka jo politiniai kolegos – pavyzdžiui, meras Dovydas Kaminskas. Ar meras gali asmeninėmis lėšomis mokėti už kandidato į Seimą reklamą? Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino, kad gali, tik vėliau šias išlaidas turės pagrįsti.

Paklaustas, kas, jo akimis, yra švari rinkiminė konkurencija, R.Vaitkus sakė, kad švari kampanija yra tokia, „kur nėra pilamas purvas“. Tačiau Šviniaus kortą praėjusią savaitę ištraukė jis pats.

Paklaustas, ar jis tikrai, kaip skelbiama viešoje erdvėje, asmeniniais ryšiais yra susijęs su A.Pukeliu, R.Vaitkus atskleidė:

– Taip, kadangi teko fotografuoti, tai yra buvę, pažįstu, bet tiktai tiek, kad kaip fotografas. Teko fotografuoti šventę.

R.Vaitkaus teigimu, jam teko fotografuoti privačią A.Pukelio šventę – jubiliejų.

Gyvai matė tik kartą

Socialdemokratas D.Petrošius sako, kad pirmasis rinkimų turas, jo akimis, Tauragėje praėjo gražiai – kandidatai į Seimą tarpusavyje konkuravo idėjomis, o ne puldami venas kitą. Tačiau prieš antrąjį rinkimų turą, pasak D.Petrošiaus, viskas pasikeitė.

Darius Petrošius

– Antrame ture jau matau, kad mes keliam vėl kas sena. Įvairios senos istorijos niekuo nepagrįstos, daug man bando mesti šešėlių. Nuo šnipų iki FNTT tyrimų, kurie prasideda per rinkimus, tyrimų tęsiniai primenami vėl per rinkimus. Įrašo prie mano biografijos, kad esu nusižengęs ir tai būtų patvirtinta, niekaip neatsiranda. Socialiniame tinkle ir pats asmeniškai Romas (R.Vaitkus, – red.) pasisakė, tai tikrai to nesitikėjau. Jis deklaravo visiškai kitokį požiūrį ir tikrai buvau tuo pradėjęs tikėti. Nustebino, – svarstė D.Petrošius.

Paklaustas, ar yra pažįstamas ir kada nors bendravęs su A.Pukeliu, politikas patikino, kad gyvai pastarąjį matęs tėra vieną kartą.

– Šitą žmogų vienaip ar kitaip Tauragėje žino visi. Aš per visą savo gyvenimą gyvai jį esu matęs tik vieną kartą. Tai buvo oficialus renginys, jame dalyvavo ir man oponuojantys atstovai. Tiesiog pasisveikinom, prisistatėm vienas kitam ir visos mano gyvenimo sąsajos su juo tuo pasibaigė. Esu pasisveikinęs, bet nemanau, kad jį pažįstu, – sakė D.Petrošius.

A.Pukelis: „ Jis – mano asmeninis fotografas“

„Tauragės kurjeris“ susisiekė su A.Pukeliu. Šis patvirtino, kad puikiai pažįsta kandidatą į Seimą Tauragėje R.Vaitkų. Mažo to, jis jau seniai esąs asmeninis jo šeimos fotografas, įamžinęs ne vieną privačią šventę.

– Socialinėje erdvėje prieš rinkimus beveik kaskart išmetama jūsų korta. Ar jūs asmeniškai pažįstamas su kandidatais į Seimą Tauragėje?
– Su Dariumi Petrošiumi esu bendravęs viename renginyje.

– Draugais nesate?
– Ne, nesu.

– O su Romualdu Vaitkumi?
– Tai mano asmeninis fotografas.

– O kodėl jūs pasirinkote Romualdą Vaitkų asmeniniu fotografu?
– Tai jau seniai. Paprasčiausiai jis vienas iš kiečiausių žmonių buvo tuo metu ir jis gražiausias nuotraukas darydavo. Aš jį pažinojau jau tuomet, kai jis net neketino į politiką eiti. O kas čia tokio? Kaip čia taip? Nelabai čia supratau.

– Pažintimi su jumis spekuliuojama visų rinkimų Tauragėje metu. Socialinėje erdvėje diskusijų su Dariumi Petrošiumi metu Romualdas Vaitkus iš asmeninio feisbuko profilio parašė, kad Darius Petrošius turi sąsajų su jumis.
– Taip jis galėjo pasielgti? Nemanau, kad šitas žmogus galėtų taip pasielgti. Čia už jį rašo kažkas feisbuke. Manęs Lietuvoje mažai kas nepažįsta. Tauragėj kelios gatvės ir trys šviesoforai. Mes visi vienas su kitu pažįstami. Man labai keistai, pasakyčiau, kad tai dviejų politikėlių kaimo intrigos. Jūs supraskite teisingai, ne man juos reikia pažinoti, o jiems mane. Man jie šimtą metų nereikalingi. Romualdas buvo mano asmeninis fotografas ir normalus žmogus. Man keista, kad jis gali oponentui mesti, kad su manim yra pažįstamas. Juk aš jam asmeniškai esu patikėjęs savo šeimos šventes. Aš šitą žmogų gerbiau. Nesiruošiu apie jį nuomonės keisti, nebent jis pradės šnekėti kažkokius vėjus ir teks abejoti dėl jo elgesio. Tada tegul garsiai pasako feisbuke, kad jam dabar pasikeitė kažkas. Taip ir parašykit, jis buvo mano asmeninis šeimos fotografas. Kaip jis gali priekaištauti kitam žmogui, kad su manimi yra pažįstamas? 50 metų kai buvo, Palangoj 170 žmonių ir jisai vienintelis fotografas buvo. Tas buvo prieš du metus. Tai kaip jis gali varyti ant kito? Taip negražu spekuliuoti manim ir dangstytis arba užkariauti žmonių palankumą.

Partija informaciją tikrins

Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen apie partijos keliamo kandidato į Seimą R.Vaitkaus ryšius su A.Pukeliu tikina nieko nežinojusi ir naujai išgirstą informaciją žadėjo patikrinti pasikalbėjusi su pačiu kandidatu. Paklausta, kaip vertina šią biografijos detalę, partijos lyderė „Tauragės kurjeriui“ sakė:

– Dabar rinkimų įkarštyje, ypatingai prieš antrą turą, viešoje erdvėje yra labai daug prieštaringos ir dažnai nepatikrintos informacijos. Kol nežinau detalių, komentuoti jos negaliu.

Praėjus keletui valandų po šio pokalbio, „Tauragės kurjerį“ elektroniniu paštu pasiekė Liberalų sąjūdžio komunikacijos projektų vadovės Viktorijos Petrošiūtės laiškas, kuriuo ji atsiuntė išsamesnį partijos pirmininkės V.Čmilytės-Nielsen atsakymą į redakcijos klausimą dėl R.Vaitkaus. V.Petrošiūtė paprašė V.Čmilytės-Nielsen atsakymo netaisyti ir netrumpinti.

„Romualdas Vaitkus, dirbdamas pagal verslo liudijimą, yra keletą kartų fotografavęs A.Pukelio šeimos šventę. Jeigu kalbame apie Tauragės politikų ryšius su A.Pukeliu, tai viešojoje erdvėje matau kitokią informaciją – kad Romualdo Vaitkaus oponento šeima yra susijusi asmeniniais ryšiais su A.Pukeliu (informacijos šaltinis: Skirmanto Malinausko Youtube paskyra)“.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą