Požiūris: mokytojai didesnių premijų neverti

Dalintis:

Saviems premijuoti negaila tūkstančių – už puikiai įgyvendintą Tauragės baseino projektą savo partiečiui, savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui meras Dovydas Kaminskas atseikėjo solidžiai. 100 % jo atlyginimo dydžio premiją. O štai geriausiems Tauragės mokytojams valdantieji pagailėjo – jiems galimas skirti premijas sumažino perpus. Rajono „galvų“ teigimu, mokytojai turi dirbti ne dėl premijų, o dėl vaikų.

Tauragės baseiną jau lanko pirmieji pramogautojai. Jo atidarymo iškilmėse už puikiai įgyvendintą projektą liejosi pagyros – labiausiai Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui. Nors Viešųjų pirkimų tarnyba ir nustatė, kad Tauragės baseino statybų projektas įgyvendintas su Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimais, jo kainą išauginant bemaž 0,5 milijono eurų, rajono vadovui Dovydui Kaminskui tai nė motais. Išbandęs baseiną, pagyras meras pavertė pinigais.

Socialinėje erdvėje D.Kaminskas viešai padėkojo M.Petraičiui „už puikų darbą, kantrybę ir atsidavimą įgyvendinant šį sudėtingą ir labai svarbų Tauragei projektą“.

„Geras darbas turi būti įvertintas – šiandien už įgyvendintą Tauragės baseino projektą administracijos direktoriui skyriau 100 % jo atlyginimo dydžio premiją“, – antradienį savo feisbuko paskyroje pranešė D.Kaminskas.

M.Petraičiui mokamas 3203 Eur atlyginimas iki mokesčių. Jam bus skirta tokio dydžio premija.

Paklaustas, ar už baseiną apdovanojo tik M.Petraitį, meras patikslino, kad 100 % dydžio premija skirta ir Statybos skyriaus vedėjui Aivarui Preikšaičiui. Savivaldybės skyrių vedėjams šiuo metu mokamas vidutinis 2375 Eur atlygimas iki mokesčių.

Tačiau tuo valdžios dosnumas baigėsi – trečiadienio posėdyje valdantieji perpus sumažino premijas geriausiems Tauragės mokytojams. Patvirtinta nauja Tauragės rajono savivaldybės pedagogų skatinimo tvarkos aprašo redakcija.

Pagal iki tol galiojusią mokytojų skatinimo tvarką 1000 Eur premijas už nepriekaištingą darbą ir aukštus profesinius pasiekimus per metus galėjo gauti 10 savivaldybės mokytojų. Pagal naująją redakciją premijos dydis sumažintas iki 500 Eur, tačiau nustatyta, kad į šias išmokas pretenduoti gali ne 10, o 20 rajono mokytojų per metus. Valdančiųjų motyvas – nors premijos ir mažesnės, tačiau jas gauti galės dvigubai daugiau mokytojų.

Toks valdančiųjų požiūris į mokytojus opozicijai pasirodė keistas. Socialdemokratai ir nepartiniai pasiūlė premijos dydžio nemažinti, juolab, kad pagal patvirtintą tvarką reikalavimai pretendentams labai griežti ir mažai kuris pedagogas juos atitinka. Per pastaruosius metus premija už aukštus profesinius pasiekimus buvo skirta vos vienam rajono mokytojui.

Tačiau valdantieji patikino manantys, kad biudžeto lėšų negalima švaistyti. Tarybos narės Eglės Ramanauskaitės nuomone, ir 500 eurų premija yra „pakankamai solidi“, o mokytojai turi dirbti ne dėl premijos, bet dėl vaikų. Meras kolegei antrino pranešdamas, kad didesnės premijos mokytojams padidins biudžeto išlaidas, o tarybos posėdis esąs ne aukcionas:

– Čia ne aukcionas ir švietimo problemų mes šituo klausimu neišspręsim.

Vaclovas Karbauskis konstatavo – toks politinis sprendimas yra ne pedagogų motyvacija, o demotyvacija. Tačiau daugumos balsais premijos mokytojams sumažintos.

Mokytojų kandidatūras premijoms gauti pagal naująją tvarką kasmet iki rugsėjo 20 d. gali siūlyti ne tik mokyklų direktoriai, bet ir mokinių tėvai. Kandidatūros teikėjas gali pasiūlyti premijuoti ne daugiau kaip 2 kandidatus. Premijos mokytojams bus įteikiamos Tarptautinės mokytojų dienos proga – spalio 5-ąją.

Į premijas kandidatuojantys pretendentai turi būti pelnę ryškių pasiekimų nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu, sukūrę inovatyvių metodinių darbų – interneto svetainių, ugdymo programų, mokymo priemonių, įvykdę nacionalinių ir tarptautinių projektų, paskelbę mokslinių straipsnių. Nurodoma ir daugybė kitų reikalavimų. Mokytojų pasiekimus vertins savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta komisija.

Jau po posėdžio tarybos narė, Žalgirių gimnazijos mokytoja Efrema Bitinienė išplatino pranešimą apie, jos nuomone, gėdingą valdžios požiūrį į mokytojus.

„Šiandien per tarybos posėdį apėmė… svetima gėda. Ne, ne dėl daugumos priimto sprendimo per Mokytojo dieną dvidešimčiai rajono pedagogų, pasiekusių nacionalinių ir tarptautinių laimėjimų, išmokėti tik 500 eurų. Ne. Gėda dėl kai kurių tarybos narių požiūrio į mokytoją. Kažin kodėl siekiant paskatinti mokytoją staiga imta taip skaičiuoti biudžeto lėšas? Tokio susirūpinimo negirdžiu skiriant lėšas gatvių asfaltavimui, savivaldybės samdomų advokatų išlaidoms padengti, pompastiškų renginių organizavimui… Mokytojo profesijos prestižo kėlimas, dėmesys švietimui lemiamais momentais, pasirodo, yra tik skambių frazių rinkinys. <…>

Esu švietimo bendruomenės narė, puikiai žinau pedagoginio darbo subtilybes. Dauguma kolegų taip „pedantiškai“ neskaičiuoja šeimos biudžeto – iš savo lėšų perka kanceliarines, metodines priemones, kelia kvalifikaciją… Et… Jau nekalbu apie laiko sąnaudas, skiriamas sąsiuvinių taisymui, pasiruošimui pamokoms.

500 ar 1000? Šiandien tie skaičiai man skamba žeminančiai. 500 eurų premija, buvo pasakyta, yra didelė suma. Taip, tai dideli pinigai, ypač mokytojui, bet… pabandykit padirbėti mokykloje ir atitikti tuos skatinimo tvarkos kriterijus. Tie pagailėti 10 000 eurų pasirodytų, ko gero, per menka suma“, – rašo pedagogė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą