Seimo nariams įteikti pažymėjimai: parlamente – 2 tauragiškiai

Dalintis:

Antradienį išrinktiems naujiems Seimo nariams įteikti Seimo nario pažymėjimai. Pirmą kartą istorijoje iškilmės dėl plintančios koronaviruso pandemijos buvo itin kuklios – Seimo rūmų kieme tautos išrinktieji rinkosi mažomis grupelėmis.

Paprastai Seimo nario pažymėjimai įteikiami iškilmingo renginio metu. Tačiau pirmą kartą šventė surengta visiškai kitokia – dėl saugumo ir vengiant plintančio viruso dokumentai išrinktiems parlamentarams įteikti Seimo rūmų kieme. Naujieji Seimo nariai pažymėjimų atsiimti kviesti grupelėmis, suskirstyti abėcėlės tvarka – tokiu būdu išvengiant būriavimosi. Pažymėjimus išrinktiesiems teikusi Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė naujajam Seimui linkėjo tvarių, inovatyvių ir išmintingų sprendimų.

Į Seimą antrai kadencijai patekusi tauragiškė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Aušrinė Norkienė savo pažymėjimą atsiėmė su trečiąja parlamentarų grupe, o Liberalų sąjūdžiui atstovaujantis Romualdas Vaitkus buvo įrašytas paskutinėje penktoje grupėje. Nesibūriuojant parlamentarams pažymėjimai išdalyti per tris valandas.

„Valstietė“ A.Norkienė į Seimą pateko su partijos sąrašu daugiamandatėje apygardoje. Gavusi Seimo nario pažymėjimą, ji savo feisbuko paskyroje buvo lakoniška: pasidalijo nuotraukomis iš pažymėjimų įteikimo ceremonijos ir padėkojo rinkėjams, pažadėdama dirbti jiems.

Santūriai naujosiomis pareigomis pasidžiaugė ir Liberalų sąjūdžio atstovas, išrinktas vienmandatėje Tauragės rinkimų apygardoje, Romualdas Vaitkus.

„Šiandiena įteikti Lietuvos Respublikos Seimo narių pažymėjimai. Pirmas žingsnis link naujų galimybių priimant mums visiems palankius sprendimus“, – socialiniame tinkle parašė R.Vaitkus.

Pažymėjimai Seimo nariams suteikia teisę dalyvauti pirmajame Seimo posėdyje, kuris turėtų įvykti jau ateinančią savaitę. Vėliau Seimo nariai naudodamiesi šiais pažymėjimais išreikš savo valią balsuodami posėdžių metu – tai bus jų balsavimo kortelės. Taip pat pažymėjimas turės būti pateikiamas įeinant į Seimo ar Vyriausybės rūmus, Prezidentūrą.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą