Sigitas Kancevyčius vadovaus Pagėgių kultūros centrui

Dalintis:

Po audito Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus pareigų netekęs, šiuo metu Tauragės kultūros centro Skaudvilės skyriaus kolektyvams vadovaujantis Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys Sigitas Kancevyčius laimėjo konkursą Pagėgių kultūros centro direktoriaus pareigoms eiti.  

Dalyvauti konkurse į Pagėgių kultūros centro vadovo pareigas pageidavimą buvo pareiškę trys kandidatai, tačiau vienas jų paskutinę minutę pasitraukė. Tauragiškis Sigitas Kancevyčius konkurse varžėsi su buvusia ilgamete Pagėgių kultūros centro direktore Svetlana Jašinskiene. Kultūros centrui ji vadovavo iki šių metų rugpjūčio 2 dienos.

Pasak S.Kancevyčiaus, konkurso dalyviai turėjo atlikti užduotis raštu ir žodžiu.

– Užduočiai raštu turėjome įsivaizduoti tokią situaciją: įstaigoje įdiegta nauja administracinė valdymo sistema, kuriai darbuotojai priešinasi, nesupranta jos, tačiau mokymams lėšų neskirta. Reikėjo parašyti, kokių veiksmų imtumėmės. Po to turėjome pristatyti savo programas, atskleisti apie Pagėgių krašto kultūrinius ypatumus. Kad prireiks tokių dalykų, buvo galima numanyti, todėl atsakingai ruošiausi, – sakė pašnekovas.

Pasak S.Kancevyčiaus, Pagėgių kraštas jam nesvetimas. Jis gimęs Pagėgiuose. Gimtasis kaimas, kur jis baigė pradinę mokyklą, – Mociškiai. Su kai kuriais vaikystės draugais tebepalaiko ryšį.

Paklaustas, ar apsidžiaugė, kai komisija pranešė, kad konkurse laimėjo jis, S.Kancevyčius netryško džiaugsmu ir neslėpė jaudulio – anot pašnekovo, neaišku ar Pagėgių žmonėms bus priimtinas jo matymas.

– Kultūros darbe problemų daug. Pagėgiuose yra tik vienas – Natkiškių filialas, norėčiau, kad būtų daugiau. Neaišku, kaip pavyks rasti bendrą kalbą su bendruomenių lyderiais. Reikalavimai Kultūros centro vadovui milžiniški, o specialistų kultūros srityje trūksta. Baigę kultūros mokslus pagal specialybę žmonės nedirba. Be to, ir studijuoti kultūros nelabai kas renkasi, – kalbėjo būsimasis Pagėgių kultūros centro vadovas.

Naujas pareigas S.Kancevyčius galės pradėti eiti, kai sulauks Specialiųjų tyrimų tarnybos pažymos. Pagėgių kultūros centro direktoriumi tapęs S.Kancevyčius tikisi neapleisti prieš dešimtmetį savo įkurto Skaudvilės bendruomenės teatro ir šiemet suburto Skaudvilės jaunimo teatro.

– Manau, kad savo laisvalaikio dalį skirsiu šitiems kolektyvams, – viliasi S.Kancevyčius.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą