Tauragė Prezidento akimis

Dalintis:

Pirmasis oficialus šalies vadovo vizitas Tauragėje buvo suplanuotas spalio 1-ąją, bet datą prireikė pakoreguoti dėl netikėtai perkelto Europos vadovų susitikimo. Antradienį prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene pirmiausia apsilankė Tauragės autobusų stotyje. Šalies vadovas prisiminė, kad prieš 40 metų vienas pats iš Tauragės autobusų stoties važiuodavo į Būdviečių kaimą pas senelius.

Pirmosios šalies poros darbo dienos grafikas Tauragėje išsiskyrė. D.Nausėdienė po trumpo priėmimo Tauragės autobusų stotyje iškeliavo aplankyti įvairaus amžiaus moksleiviams rengiamų pilietiškumo dirbtuvių „Pažink, atrask, kurk savo valstybę!“

Mortos Mikutytės nuotrauka

Tarp laukiančiųjų susitikimo su prezidentu stoviniavo ir Alvydas Nausėda, Tauragėje neblogai žinomas muzikantas. Jis – prezidento G.Nausėdos pusbrolis. Pamatęs minioje savą žmogų, prezidentas pirmiausia atskubėjo su juo pasisveikinti ir apsikabinti.

– Neperspėjau, kad ateisiu. Labai šiltai sureagavo pusbrolis. Mes labai artimi, kaip broliai. Kartu augome kaime pas senelius. Mano tėtis ir Gitano tėtis yra broliai. Apsikabinome, prezidentas padėkojo, kad atėjau, ir nuskubėjo į susitikimus. Kiek daugiau laiko persimesti asmeninėmis detalėmis turėjome su Diana Nausėdiene. Kai pusbrolis tapo prezidentu, nedrįstu dažnai jam skambinti ir trukdyti. Žmogus tikrai nebeturi laiko, – sakė bent trumpam giminaitį pamatęs A.Nausėda.

Roberto Dačkaus nuotrauka

Keturi Tauragės regiono merai dalyvaujant prezidentui G.Nausėdai iškilmingai pasirašė regioninį susitarimą dėl bendros viešojo transporto sistemos kūrimo. Jau kitąmet planuojama įsteigti bendrą visų savivaldybių viešąją įstaigą, kuri rūpinsis bendru autobusų maršrutų planavimu, diegs bendrą elektroninį bilietą skatinant gyventojus naudotis viešuoju transportu.

– Viešasis transportas regionuose kaip paslauga nyksta, tampa socialine paslauga, kurios apimtis dėl nuostolių vis mažinama. Vienintelis akivaizdus kelias – konsoliduoti šios paslaugos organizavimą regiono lygmeniu, taupant kaštus, naikinant besidubliuojančius maršrutus, įgalinant maršrutus per kelių rajonų teritorijas, – sakė šalies vadovas.

Mortos Mikutytės nuotrauka

Prezidentas kartu su keturiais Tauragės regiono merais važinėjosi elektriniu autobusu.

– Matau, kaip Tauragė keičiasi ir gražėja. Miestas auga, turi jauną vadovą, kuris jaunina miestą. Man teko neblogai pažinoti ir buvusį Tauragės merą, džiaugiuosi čia matydamas tokius aiškius pokyčius. Ir tie pokyčiai į gera, – „Tauragės kurjeriui“ sakė prezidentas ir pagyrė Tauragę, kuri viena pirmųjų šalyje pradėjo naudoti elektra varomus autobusus.

Mortos Mikutytės nuotrauka

Po susitikimo su Tauragės senjorais prezidentas G.Nausėda surengė spaudos konferenciją, kurios metu neišvengta klausimų apie tik ką praėjusį pirmąjį rinkimų į Lietuvos Respublikos Seimą turą. Šalies vadovo teigimu, jis nematytų jokių trinčių, jei premjere taptų konservatorių sąrašą vedanti Ingrida Šimonytė.

– O kokia ta trintis? Aš, tiesą sakant, nieko negirdėjau apie jokią trintį. Kažkas sakė, kad būtų visai nebloga kombinacija – prezidentas Nausėda, Šimonytė – premjerė. Aš tikrai neturiu jokių asmeninių trinčių su gerbiama Ingrida, kaip ir neturiu trinčių su partija, kuri šiuo metu laimi rinkimus, – sakė šalies vadovas ir pasidžiaugė, kad beveik visos šalies partijos atsiliepė į gerovės valstybės šaukinį. – Sutikite, šiandien Lietuvoje nerasime partijos, kuri pasisakytų už tai, kad skurdo Lietuvoje turi būti daugiau. Daugelis partijų akcentuoja, štai ir naujosios partijos akcentuoja, kad švietimui turi būti skirtas prioritetinis dėmesys. Neabejotinai, tai viena kertinių gerovės valstybės sąvokų.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Prezidento vizito Tauragėje metu jo saugumu rūpinosi ir Tauragės policijos komisariato pareigūnai. Po pietų restorane „Holivudas“ prezidentas mielai sutiko nusifotografuoti su jį lydėjusiomis policininkėmis, tik prašė išlaikyti saugų atstumą dėl šalyje siaučiančio koronaviruso.

– Ačiū, kad rūpinatės žmonių saugumu, – pareigūnams dėkojo šalies vadovas.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą