Tauragėje rinkėjai jau balsuoja

Dalintis:

Šiandien 7 val. prasidėjo išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose. Šiemet jis ilgesnis, nei įprasta – tęsis iki ketvirtadienio.

Vyriausioji rinkimų komisija primena, kad išankstinis balsavimas šiemet tęsis net keturias dienas, o savo valią rinkėjai gali išreikšti bet kuriuo jiems patogiu metu nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.  Kaip informavo Tauragės rinkimų apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Gintarė Rakauskienė, pirmasis rinkėjas apsilankė 7.15 val.

– Rekomenduojame vyresnio amžiaus rinkėjams ateiti balsuoti nuo 7 iki 10 val. Bet tai tik rekomendacija. Labai raginame rinkėjus aktyviai dalyvauti, išreikšti savo valią rinkimuose. Turime visas reikalingas apsaugos priemones, rinkėjai įleidžiami pro vienas duris, pro kitas išleidžiami, – kalbėjo G.Rakauskienė.

Primename, kad rinkimų dieną balsuoti savo rinkimų apylinkėje negalintys rinkėjai gali savo balsus atiduoti iki pat ketvirtadienio (imtinai) bet kurioje rinkimų apygardoje išankstinio balsavimo metu. Išankstinis balsavimas organizuojamas miestų ir rajonų savivaldybių pastatuose bei papildomai įrengtose balsavimo vietose. Visas balsavimo iš anksto vietų sąrašas publikuojamas ČIA.

Prailgintas išankstinio balsavimo laikas turėtų padėti sureguliuoti rinkėjų srautus ir išvengti grūsties – tai ypač aktualu didžiųjų miestų savivaldybėse.

Spalio 7-9 dienomis balsavimas vyks specialiuosiuose punktuose: ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose bei bausmių atlikimo vietose. O spalio 9 ir 10 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose suteikta teisė neįgaliuosius namuose slaugantiems asmenims ir rinkėjams, esantiems saviizoliacijoje dėl COVID-19.

Balsuoti keliaujantys rinkėjai su savimi privalo turėti asmens dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią veido apsaugos priemonę. Rekomenduojama turėti ir asmeninį rašiklį, nors balsavimo vietose bus suteikiamos dezinfekuotos rašymo priemonės.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą