Tauragės apygardoje panaikinta Visbarų rinkimų apylinkė

Dalintis:

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų apylinkių ribas. Palyginti su ankstesniaisiais rinkimais apylinkių sumažėjo. Vietoj buvusių 1972 lieka 1938. Viena apylinke mažiau ir Tauragės rajone.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną. Bus balsuojama 71-oje vienmandatėje apygardoje, šios suskirstytos į mažesnes – 1938 apylinkes Lietuvoje, dar 51 – balsuojantiems užsienyje. Ankstesniuose rinkimuose buvo 34 apylinkėmis daugiau.

Rinkimų apylinkių padaugėjo Utenos rajone ir Vilniaus mieste. Tauragės, Kretingos, Marijampolės, Rokiškio, Šakių, Švenčionių ir Trakų rajonuose sumažėjo po vieną apylinkę, Akmenės rajone ir Palangos mieste – po dvi apylinkes, Kauno mieste, Kaišiadorių, Mažeikių, Pakruojo rajonuose – po tris apylinkes. Alytaus rajone bus keturiomis apylinkėmis mažiau, Lazdijų rajone – penkiomis, Ignalinos – šešiomis.

VRK praneša, kad kai kurios apylinkės jungiamos dėl mažo rinkėjų skaičiaus, kai kurių atsisakoma, nes patalpos nepritaikytos neįgaliesiems, kaip reikalauja įstatymas.

  • Iki Seimo rinkimų – 93 dienos

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo VRK atstovas Darius Gaižauskas, Tauragės rajone rinkimų apylinkės nebeliks Visbaruose. Apylinkė naikinama Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus teikimu dėl mažo rinkėjų skaičiaus. Tie, kas balsuodavo šioje 15 numeriu pažymėtoje apylinkėje, balsuoti už kandidatus į Seimą turės vykti į Žygaičius. Beje, ir pati Žygaičių apylinkė bus įrengta nebe gimnazijoje kaip iki šiol, o Žygaičių daugiafunkciniame centre, Žygaičių g. 22.

Žygaičių rinkimų apylinkėje, prijungus Visbarų apylinkę, bus 829 rinkėjai. Pernai savivaldybių rinkimuose Visbarų apylinkėje tebuvo 150 rinkėjų.

Žygaičių apylinkėje Nr.14 balsuos ne tik žygaitiškiai, bet ir Balčių, Butkų, Dirvėnų, Draudenių, Gaudaičių, Pryšmantų, Stokaičių, Trumpiškių, Vaidilų, Vylūsčių, Visbarų, Zoliškių kaimų gyventojai.

Pasikeitė ir Tauragės Aerodromo rinkimų apylinkės Nr.5 adresas iš Aerodromo g. 7 (Tauragės profesinis rengimo centras) į Vytauto g. 141 (bendruomenių namai).

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą