Vidas Bičkus: ir viena, ir kita pusė mane atakuoja

Dalintis:

Iki antrojo Seimo rinkimų turo lieka mažiau nei savaitė. Tauragės vienmandatėje rinkimų apygardoje susikausiančius Darių Petrošių ir Romualdą Vaitkų skiria magiškas skaičius – 666 balsai. Nors, politologų teigimu, pralaimėjusiųjų kandidatų raginimas savo rinkėjams palaikyti vieną ar kitą pusę esminės įtakos antrajame rinkimų ture ir neturės, jie ir jų partijos tai daro. Ką rinksis trečioje ir ketvirtoje vietoje likusio nepartinio Vido Bičkaus ir valstietės Aušrinės Norkienės rinkėjai?

Nepriklausomas, save Seimo rinkimuose išsikėlęs kandidatas Vidas Bičkus spalio 11-ąją Tauragės vienmandatėje rinkimų apygardoje tarp 8 kandidatų liko trečias, gavęs 2391 balsą. Nuo patekimo į antrąjį Seimo rinkimų turą jį skyrė 539 balsai. V.Bičkų palaikė daugiausiai Skaudvilės krašto rinkėjai. Politiko klausiame, kuriam kandidatų jo balsai galėtų atitekti antrajame rinkimų ture ir ar jis viešai išsakys palaikymą kuriam nors buvusių savo konkurentų.

V.Bičkus atskleidė, kad su tokiais prašymais – palaikyti jų kandidatą į jį iškart po pirmojo rinkimų turo kreipėsi abi partijos – ir socialdemokratai, ir liberalai.

– Jau eidamas į mero rinkimus deklaravau, kad esu nepartinis, dabar irgi tą patį dariau. Pirmiausia noriu padėkoti savo rinkėjams, man nedaug pritrūko iki antro turo. Manau, kad mano rinkėjai yra labai sąmoningi ir jie pasirinks be mano patarimo, todėl jokio viešo pareiškimo nebus. Be to, aš tikrai netikiu tais vadinamosios paramos dalykais. Dabar ir viena, ir kita pusė mane labai atakuoja, prašo, bet aš noriu išlikti sąžiningas prieš save ir prieš savo rinkėjus. Aš, kaip visi piliečiai, turiu balsavimo teisę, tikrai apsispręsiu, ką palaikysiu, bet raginti žmones balsuoti už konkretų kandidatą nematau tikslo,  – sakė V.Bičkus.

Paklaustas, ar rinkimų rezultatai jį nustebino, ne tik dėl to, kad liko labai netoli antrojo turo, bet ir kad aplenkė valstietę Aušrinę Norkienę, V.Bičkus sakė norėjęs dar geresnio rezultato.

– Prieš rinkimus dar juokavau, kad tikrai neliksiu paskutinis. Neturėjau minčių, kad būsiu kažkur labai aukštai, bet rezultatai mane maloniai nudžiugino, sulaukiau labai daug sveikinimų iš įvairių žmonių. Suprantu, kad mano žinomumas dar nėra labai didelis, bet šie rinkimai parodė, kad už nepartinę poziciją galiu pastovėti, – kalbėjo V.Bičkus.

Išsikelti savo kandidatūrą Seimo rinkimuose pačiam gerokai sunkiau nei partijų atstovaujamiems kandidatams. V.Bičkus savo rinkiminei kampanijai naudojo asmenines lėšas, jomis apmokėjo gerokai kuklesnę nei kitų kandidatų politinę reklamą, išleido agitacinį laikraštį.

– Nesu aš kažkoks verslininkas, nesu labai turtingas, ne milijonierius, kaip kiti kandidatai, bet tikrai viską dariau iš dūšios. Man apskritai labai sunku eiti prašyti, ieškoti rėmėjų, todėl to nedariau, nors iš įvairių partijų buvau sulaukęs pasiūlymų kandidatuoti į Seimą po jų vėliava, – atskleidė buvęs kandidatas į Seimą.

Su į Seimą pagal Valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkiminį sąrašą patekusia A.Norkiene porinkiminę savaitę „Tauragės kurjeriui“ susisiekti nepavyko. Politikė buvo nepasiekiama nei telefonu, nei per socialinius tinklus. Nepasiekiama buvo ir A.Norkienės patarėja Tauragės apygardoje Sandra Valinčienė.

Porinkiminį rytą, paaiškėjus, kad iškovojo mandatą, A.Norkienė per feisbuką padėkojo savo rinkėjams ir pažadėjo artimiausius ketverius metus toliau sąžiningai dirbti Seime. Kurį kandidatą rems spalio 25-ąją, neužsiminė, jokio viešo pareiškimo iki šiol nepaskelbė. Tačiau A.Norkienės atstovaujamos partijos pozicija aiški: „Mes paremsime visus centro kairės partijų kandidatus, kurie susidurs su dešiniaisiais, tikiuosi, kad jie taip pat tai padarys tam, kad Seime liberalai bendrąja prasme <…> turėtų kuo mažiau žmonių“, – iškart po pirmojo turo paskelbė partijos vedlys Ramūnas Karbauskis.

A.Norkienę nuo V.Bičkaus pirmajame rinkimų ture teskyrė 20 balsų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą