Politinis sprendimas priimtas – ligoninę valdys ir valstybė

Dalintis:

Tauragės rajono taryba 12 balsų „už“ pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui ir priėmė valstybę į lygiateises rajono ligoninės dalininkes. Tokius pat sprendimus jau priėmė ir Telšių, Marijampolės bei Alytaus politikai.

Daugiausia diskusijų sukėlęs sprendimas, pasak ligoninės vadovo Liutauro Indriuškos, buvo neišvengiamas. Opozicijai kilo klausimų dėl sprendimo priėmimo skubos ir neišdiskutuotų galimybių, tačiau socialdemokratų frakcijos prašymą atidėti sprendimo priėmimą neatsižvelgta.

– Skubame lyg kovoje dėl medalių, – replikavo tarybos narys socialdemokratas Stasys Lapė.

Nepartinis Vidas Bičkus palaikydamas kolegos mintį išreiškė susirūpinimą sprendžiamąja tarybos galia.

– Kam savivaldybė ir taryba reikalinga? Tegul tada būna tiesioginis valdymas iš Vilniaus, – replikavo tarybos narys.

Kviesdami dar diskutuoti dėl sprendimo priėmimo ir derybinių pozicijų, opozicijos nariai siūlė prašyti oficialaus ministerijos įsipareigojimo neuždaryti ligoninės skyrių ir išsamiai išaiškinti, kokios investicijos pasieks Tauragę tapus viena iš penkių regioninių ligoninių, kuriose kaip ir dabar bus teikiamos antrinio lygio medicinos paslaugos. Ligoninės direktorius L.Indriuška atrėmė, kad šią minutę apie skyrių uždarymą nekalbama.

„Tauragės kurjerio“ kalbinta tauragiškė, anksčiau pasirinkusi gimdyti Klaipėdoje, sako, kad tokios klaidos nekartotų.

– Klaipėdoje lyg konvejeris. Gimdyklos užimtos, personalas nespėja, o pas gimdyvę gydytojas ateina retai. Prie gimdyvės budi tik akušerė ir kyla klausimas, ar akušerė gali priimti sprendimus sunkesnio gimdymo metu, – sakė moteris.

Artimiausiu metu Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai su savivaldos atstovais tarsis jau dėl konkrečių ligoninės ateities planų.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą