Poryt – paskutinė karantino diena

Dalintis:

Šiandien vykusiame posėdyje Vyriausybė pritarė Ekstremaliųjų situacijų komisijos rekomendacijai ir paskelbė nuo liepos 1 d. nutraukianti nuo pat lapkričio besitęsusį karantiną.

Skelbiama, kad pirmadienį vykusiame posėdyje Vyriausybė vietoje karantino nusprendė palikti galioti ekstremaliąją situaciją. Sveikatos ministras Arūnas Dulkys nuogąstavo dėl galimybės vėliau vėl skelbti karantiną, mat grėsmę esą kelia plintanti kita koronaviruso atmaina. Tame pačiame posėdyje ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė prašė išdėstyti gaires, kuriose būtų numatyti rodikliai, kurie taptų pagrindu skelbti kitą karantiną.

Nuspręsta, kad galimybių pasas išliks. Apsispręsta ir dėl kaukių dėvėjimo – jos liks privalomos tik tais atvejais, kai kontaktuos paslaugos teikėjas ir gavėjas. Skelbiama, kad užėjus į parduotuves kaukes dėvėti bus tik rekomenduojama.

Kertant Lietuvos sieną reikės pateikti skiepijimo nuo COVID-19 faktą patvirtinančius dokumentus ar atlikto testo rezultatus.

Pranešama, kad į parduotuves, turgavietes ir kitas viešas prekybos vietas, laisvalaikio ir pramogų vietas bei viešojo maitinimo įstaigas patekti bus galima tik užtikrinant srautų valdymą ir saugaus atstumo laikymąsi.

Į renginius bilietai turės būti platinami internetu ir/ar turės būti užtikrinamas žiūrovų registravimas. Uždarose erdvėse žiūrovai galės užpildyti tik 75 proc. sėdimų vietų. Jei renginį stebėti bus galima ne tik sėdint, o žmonių skaičius bus neribojamas, tuomet visi jo žiūrovai privalės turėti galimybių pasus – tai taikytina įvairiems festivaliams, dideliems koncertams ir masiniams susibūrimams.

Nuo liepos 1 dienos vaikų stovyklose vienoje grupėje galės būti ne daugiau kaip 30 vaikų. Išimtis gali būti taikoma tada, kai stovyklos darbuotojai ir vaikai atitinka sąlygas gauti galimybių pasus (visiems vaikams iki 16 metų priklauso galimybių pasas).

Tokius Vyriausybės sprendimus įtakojo pastaruoju metu stebimas gerokai sumažėjęs sergamumas koronavirusu. Vien Tauragės rajone paskutinis susirgimas šia virusine infekcija užfiksuotas tik birželio 23-iąją, taip pat vienas žmogus susirgo birželio 19-ąją. Anot statistinių duomenų, šiuo metu rajone šia liga serga vos 13 žmonių.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą