Pragaro kelias veda į Šakvietį

Dalintis:

Į namus ir darbą lyg per minų lauką – taip jau ne vieną dešimtmetį gyvena atokesnių rajono kaimų žmonės. Pagrindiniai keliai dar nė neprasidėjus žiemai tapo neišvažiuojami. Karapolio, Šakviečio ir Visbarų kaimų gyventojai nutarė netylėti: jei valdžia iš kabinetų neišeina, laikas patiems ginti savo teises. Žmonės į savo kaimus kviečia elektromobiliu atvažiuoti merą.

Atsimuša kaip į sieną

„Tauragės kurjerio“ redakciją pastarąją savaitę pasiekė net kelių kaimų gyventojų pranešimai apie ekstremalią situaciją jų bendruomenėse. Karapolio ir Šakviečio gyventojai kvietė atvažiuoti į svečius ir įsitikinti, kad beveik dešimties kilometrų ilgio regioninis kelias nuo pat Mažonų iki jų namų – neišvažiuojamas.

– Mes pavargome kovoti, prašyti, kartais net maldauti, kad nors kas nors atkreiptų į mus dėmesį. Ar mes ne žmonės? Jei turėtume galimybę, savo sodybas su visais pastatais mielai perkeltume arčiau miesto, bet taip niekada nebus. Valdžia kviečia gyventi į kaimą, o kaimo žmonėmis visai nesirūpina. Mašinų važiuokles taisome kas mėnesį. Tokių išlaidų mums niekas nekompensuoja. Matyt, pats laikas prašyti atlyginti žalą, – kalbėjo į susitikimą su žurnalistais atėję dviejų kaimų bendruomenių nariai.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Žmonės pasakojo, kad regioninis kelias greideriuojamas ypač retai, o dabar dėl išmuštų duobių tapo visai neišvažiuojamas. Nuvykus į vietą paaiškėjo, kad keliu važiuoti greičiau nei 15–20 kilometrų per valandą greičiu neįmanoma. Saugant automobilį tenka plaukioti abipus kelio, ieškant mažiau duobėtos vietos. O kaip važiuoti vakare, kai visiškai tamsu ir duobių nbeveik nematyti?

– Tauragės meras ragina visus pereiti ant elektromobilių ar paspirtukų. Mes kviečiame patį merą paspirtuku ar elektromobiliu atvažiuoti ir įsitikinti, kad rajone padėtis tragiška. Pavydžiai žiūrim į Šilalės rajono kelius. Kuo ten žmonės kitokie? Valdžia ten su galva. Atvažiuotų pas mus, kelyje dantis išbarstytų, – piktinosi Šakvietyje gyvenantis Jonas.

Vyrui pritarė ir kasdien į darbą Tauragėje važinėjanti Vanda. Moteris ne kartą rašė raštus valdžiai, padėti prašė ir Seimo narių, išrinktų Tauragėje, pagalbos.

– Atsimušam kaip į sieną. Seniūnas sako, kad kelias ne seniūnijai priklauso, Seimo nariai net nekelia ragelio. Ar šiandien bent vienam svarbus paprastas žmogus? Mus prisimena tik tada, kai rinkimai ateina, – pyko Vanda.

Plaka vietos valdžią

Kaimo žmonės įsitikinę, kad rajono valdžia turi imtis priemonių ir jei kelių nesugeba sutvarkyti už juos atsakingos bendrovės, investuoti rajono lėšas.

– Arenos, baseinai… Net jei viską pastatys, mes negalėsime į juos atvykti. Gal malūnsparnį, kad mašinų gadinti nereiktų, bendruomenei kas padovanos? – ironizavo įpykę vietos gyventojai.

Paklausti, ar link Mažonų vedantis kelias jau seniai neprižiūrimas, visi tvirtino, kad panaši situacija tęsiasi metų metus. Tam įtakos neturi ir pasikeitęs seniūnas, ir kitusios vietos valdžios.

Patekimas į namus nelengvas ir Visbarų gyventojams. Visbarų kaimo gyventojo atsiųsta nuotrauka

Panaši situacija ir Visbaruose. Šio kaimo gyventojai socialiniuose tinkluose dalijasi kelio nuotraukomis ir klausia: „Ar kelininkai iš mūsų išsidirbinėja tyčia?“

Mažonų seniūnijos seniūnas Egidijus Jurgilas patvirtino, kad vyksta nuolatinė kova su AB „Kelių priežiūra“ atstovais. Pasak seniūno, jis negali pats savo iniciatyva tvarkyti seniūnijai nepriklausančių kelių.

– Šią savaitę kelią nugreideriavo, jis tikrai jau pravažiuojamas, bet aš net norėdamas negaliu padėti gyventojams. Seniūnija neturi greiderio, o jei pradėsiu tvarkyti svetimas valdas, liksiu nesuprastas. Jau vasaromis ir taip seniūnijos darbuotojai tvarko direkcijai priklausančią stotelę Pagramantyje. Kai mes susitvarkome, po kelių dienų atvažiuoja direkcijos darbininkai padėti kelias valandas stotelėje ir išvažiuoja. Ar tai normalu? – stebėjosi E.Jurgilas.

Meras prašo rašyti jam

Meras Dovydas Kaminskas tikino kelią nuo Mažonų link Šakviečio žinantis mintinai ir supranta vietos gyventojų pyktį.

– Turiu ir draugų, gyvenančių Šakvietyje. Situaciją žinau, taip pat žinau ir kitus rajono žvyrkelius. Būtent kelias į Šakvietį yra pirmasis, kuris bus įrašytas į žvyrkelių asfaltavimo programą. Ją Lietuvos automobilių kelių direkcija geriausiu atveju turėtų papildyti kitais metais. Dėl neaiškių priežasčių asfaltavimo darbai, kurie buvo numatyti 2016–2020 metų programoje, pratęsti iki 2024 metų. Antroje pozicijoje yra Visbarų kelio atkarpa, – informavo rajono vadovas.

Jis taip pat paprašė, kad gyventojai, nesulaukiantys greiderio informuotų jį.

– Kartais greideriavimas vyksta neatsižvelgiant į oro sąlygas. Jei liūtis, vieną dieną sutvarko kelią, kitą – jau duobės. Jei sulauksiu gyventojų laiškų ar skambučių, susisieksiu su Kelių direkcija. Kol nėra asfalto, šią problemą turime spręsti taip, – pažadėjo meras.

Asfaltuos, bet neaišku kada

AB „Kelių priežiūra“ informavo, kad valstybinės reikšmės rajoninis kelias Mažonai–Šakvietis–Šilalė buvo greideriuotas lapkričio 16 d., o kelias Žygaičiai–Visbarai–Bikavėnai – lapkričio 12 ir 14 dienomis. Dėl didesnių duobių šiuose keliuose informuoti techninės priežiūros darbuotojai, kurie įvertins situaciją ir, jei reikia, imsis reikiamų priemonių keliui sutvarkyti. Pasak „Kelių priežūros“ atstovų, esant nepalankioms oro sąlygoms, greideriavimas laukiamo rezultato neduoda.

Trečiadienį Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino asfaltuotinų valstybinės reikšmės žvyrkelių sąrašą. Jame – 30 Tauragės rajono žvyrkelių atkarpų. Šio sąrašo pradžioje ir šie du „Tauragės kurjerio“ aprašyti Šakviečio bei Visbarų žvyrkeliai. Tačiau kada šie žvyrkeliai bus asfaltuojami, nepranešama.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą