fbpx

Prašančių paramos daugėja

Dalintis:

Ženkliai padaugėjo nepritekliaus spaudžiamų Tauragės gyventojų. Žmonės aktyviai prašo paramos maistu ir asmens higienos priemonėmis.

Pasak Tauragės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Ligitos Rimkuvienės, pernai tauragiškiai pateikė 3131 prašymą paramai maisto prekėmis ir higienos priemonėmis. Paramą gavo 4333 asmenys, iš viso buvo išdalinti 25327 produktų paketai. 2021 metais paramos maistu prašymų galiojimas buvo pratęstas visiems asmenims, kurie pernai gavo šią paramą.

– Šiemet naujų pateiktų prašymų – 443. Pernai per tą patį laikotarpį parama buvo skirta 3859 asmenims, jiems išdalinti 7199 maisto paketai. Šiemet per du kartus paramą gavo 4184 asmenys, jiems išdalinti 8062 paketai, – sakė vedėja. – Skirtą paramą maisto produktais ir higienos priemonėmis atsiima ne visi gyventojai. Per pirmus šių metų dalinimus apie 150 žmonių neatsiėmė davinių. Asmenys, kurie du kartus neatsiima maisto paketų, yra išbraukiami iš paramos dalinimo sąrašų.

Produktai dalijami 6 kartus per  metus, periodiškai kas 2 mėnesius. Krepšelio produktų sudėtis kinta. Šiemet planuojama dalinti kvietinius miltus, jau paruoštus miltų mišinius kepiniams, makaronus, grikių ir ryžių kruopas, greitai paruošiamą avižų košę su uogomis ir džiovintais vaisiais, baltąjį cukrų, rapsų aliejų, kiaulienos ir vištienos konservus, konservuotą sriubą, konservuotus žaliuosius žirnelius, keptas pupeles pomidorų padaže, avižinius sausainius su šokolado gabaliukais, saldintą sutirštintą pieną, pieną, razinų ir riešutų mišinius.

Du kartus per metus yra dalinamos asmens higienos priemonės: muilas, skalbimo priemonės, šampūnas, dantų pasta, dantų šepetėliai, vienkartinės medicininės ar daugkartinės apsauginės veido kaukės.

Paramos galima prašyti išskirtiniais atvejais, kai bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam nariui viršija 192 Eur, bet neviršija 320 Eur per mėnesį bendrų pajamų – yra nustatyta apie 10 išskirtinių atvejų. Parama gali būti skiriama šeimose globojamiems vaikams ir asmenims nuo 18 metų, kuriems paskirta globos išmoka.

– Prašymus paramai asmenys turi teisę teikti visus metus, atsiradus poreikiui. Dėl paramos kreiptis į savivaldybės Socialinės paramos skyrių ar seniūniją pagal savo gyvenamąją vietą, – kalbėjo L.Rimkuvienė. – Karantino laikotarpiu prašymą galima pateikti ir nuotoliniu būdu – telefonu.

Daugiausiai paramos gavėjų yra ne kaimiškosiose seniūnijose, o Tauragės mieste. Balandžio mėnesį sąrašuose buvo 1493 tauragiškiai, Tauragės seniūnijoje – 654 žmonės, Skaudvilės seniūnijoje  – 547, Mažonų seniūnijoje – 442, Žygaičių seniūnijoje – 340, Gaurės seniūnijoje – 309, Batakių seniūnijoje – 279, Lauksargių seniūnijoje – 277 asmenys.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą