fbpx

Prasidėjo Sausio 13-osios, Laisvės gynėjų dienos, renginiai

Dalintis:

Prieš 31-erius metus tauragiškiai taip pat skubėjo prie Seimo, Vilniaus televizijos bokšto, Lietuvos radijo ir televizijos pastato. Pirmasis masinis, bet taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų sąjungos vadovybės bandymui jėga perimti strateginių objektų valdymą pareikalavo 14 gyvybių. Vien prie televizijos bokšto buvo sužeista per 600 taikių ir neginkluotų žmonių, bet sovietų kariškiai užmojo užimti parlamentą atsisakė.

Šiandien jau 8 val. Tauragės gyventojų ir įmonių languose sužibo žvakelės. Jos simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Tokia iniciatyva vyksta visoje Lietuvoje jau 15 metų.

12.30 val. tauragiškiai kviečiami į šlaitą prie Jūros upės. Skambant „Tautiškai giesmei“ čia bus iškelta Lietuvos istorinė vėliava. Ceremonijos metu už Sausio 13-osios aukas ir Lietuvos laisvės gynėjus, už Lietuvos valstybę ir jos žmones, už Tauragę ir tauragiškius aidės ir kariškių salvės.

13 val. tauragiškiai kviečiami išeiti į gatves ir kiemus, iškelti Lietuvos trispalvę ir susikibę rankomis sustoti už didvyrius, kovojusius už šalies laisvę.

17 val. bus aukojamos Šv. Mišios Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje, o 18 val. Tauragėje Bažnyčių ir Stoties gatvių sankirtoje link Bažnyčios skvero suliepsnos 14 Atminimo laužų, kviečiančių atminti ir pagerbti visus, kovojusius už Lietuvos laisvę. Atminimo valanda tęsis iki 19 val. ir užsibaigs gėlių padėjimu ir žvakelių uždegimu prie paminklo Sausio 13-osios aukoms atminti senosiose kapinėse.

Atminimo laužai liepsnos ir Tauruose. 19 val. Taurų kultūros namuose vyks renginys „Kruvinas sniegas netirpsta“. Su gyventojais susitiks rašytojas, atlikėjas, dainų autorius Vytautas V.Landsbergis.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą