fbpx

Prekyba pakelėse draudžiama

Dalintis:

Vasaros metu pakelėse padaugėja prekiaujančių užaugintomis ar surinktomis miškuose vasaros gėrybėmis. Tokių prekeivių gausu ir Tauragės rajone. Tačiau Lietuvos automobilių kelių direkcija ir Lietuvos policija įspėja – prekyba gamtos gerybėmis pakelėse kelia pavojų eismo saugai ir yra draudžiama.

Kelių direkcija kartu su Lietuvos policija atkreipia dėmesį į neteisėtą ir pavojingą eismo saugumui veiklą – prekybą miško, sodo, daržo gėrybėmis didelio eismo intensyvumo magistraliniuose ir krašto keliuose. Anot Kelių direkcijos vadovo Remigijaus Lipkevičiaus, vieta prekybai dažniausiai pasirenkama prie pat važiuojamosios kelio dalies – kelkraštyje, kelio nuovažose, autobusų sustojimo paviljonuose, poilsio aikštelėse.

Prekiaujančių pakelėse kasmet pastebime ir Tauragės rajone, dažniausiai važiuojant link Mažonų, taip pat Eičių kaimų. Būtent pasukus keliu link Jurbarko daug vietinių gyventojų pakelėse prekiauja surinktais grybais ir miško uogomis.

„Pasitaiko atvejų, kai chaotiška prekyba prie kelio sukelia avarines situacijas: blaškomas vairuotojų dėmesys, pastebėjus prekiaujančius staigiai stabdoma, sustojama ten, kur sustoti ar stovėti draudžiama, vaikštoma skersai važiuojamosios kelio dalies, sustojęs transportas kelkraštyje sunkina matomumą ir važiavimo sąlygas kitiems vairuotojams. Prekyba užsiimantys asmenys kelia pavojų ne tik savo saugumui, bet ir pirkti sustojusiems, kitiems eismo dalyviams“, – įspėja Kelių direkcija.

Beje, tokie veiksmai esą ne tik pavojingi, bet ir užtraukia atsakomybę. Už prekybos vykdymą automobilių keliuose ir prie jų, galima sulaukti baudos pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Kelių įstatymu keliuose, kelių juostose dirbti įvairius darbus be kelio savininko leidimo (sutikimo) draudžiama. Tik turint kelio savininko leidimą (sutikimą) galima vykdyti prekybinę veiklą kelių apsaugos zonos dalyje, sutampančioje su kelio juostos dalimi, tačiau Kelių direkcija, kaip valstybinės reikšmės kelių savininkas, prekiauti šiose vietose leidimų neišduoda.

– Svarbiausia – ne numatytos ar skiriamos baudos, o mūsų sąmoningumas ir supratimas, kad didžiąja dalimi patys esame atsakingi už tai, kaip elgiamės. Juk vieno ar kito asmens klaidos, atsainus požiūris ne tik į savo, bet ir į kitų saugumą, sukelia eismo įvykius, kurie, deja, neretai baigiasi skaudžiais padariniais, – sako ir Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą