Prezidento rinkimai: skaičiuojami pirmojo turo balsai

Dalintis:

Sekmadienio vakarą, 20 val. rinkimų apylinkės jau uždarytos – baigėsi Prezidento rinkimų pirmasis turas, pradėtas balsų skaičiavimas. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, iš viso šalyje balsavo 59,37 proc. rinkėjų, Tauragės rajone – 54,13 proc.

Šįryt rinkimų apylinkės rinkėjų laukė nuo 7 val. iki 20 val. Buvo balsuojama Prezidento rinkimuose bei referendume dėl dvigubos pilietybės suteikimo. Rinkėjo teisę iš viso turėjo 2 mln. 385 tūkst. 234 Lietuvos piliečių.

Kaip skelbiama, vrk.lt puslapyje, iš viso rinkimuose dalyvavo 59,37 proc. rinkėjų, iš kurių daugiau nei 11 proc. balsavo iš anksto arba namuose. Pasak ankstesnių rinkimų duomenų, tai daugiausia rinkėjų nuo pat 1997-ųjų, kuomet balsavo net 71,45 proc. rinkėjų.

Tauragės rajone rinkimuose savo balso teise pasinaudojo 54,13 proc. rinkėjų. Aktyviausi Tauragės apskrityje buvo šilališkiai – balsavo 57,91 proc. rinkėjų. Kiek mažiau aktyvūs buvo šilutiškiai – balsavo 56,27 proc. rinkėjų. Taip pat balso teise pasinaudojo 54,46 proc. jurbarkiškių. Mažiausiai aktyvūs apskrityje buvo pagėgiškiai – balsavo 52,38 proc.

Tauragės rajone, pasak VRK skelbiamų duomenų, aktyviausi buvo Kęsčių apylinkės rinkėjai – balsavo 65,54 proc. rinkėjų. Antroje vietoje pagal rinkėjų aktyvumą liko Trepų apylinkė – ten balsavo 60,91 proc. rinkėjų. Mažiausias rinkėjų aktyvumas buvo Adakavo apylinkėje, kur balso teise pasinaudojo vos 34 proc. rinkėjų. Nedaug didesnis aktyvumas buvo Juodpetrių (37,04 proc.) ir Šakviečio (38,91 proc.) apylinkėse.

PAPILDYTA

Jau skelbiami ir pirmieji rinkimų rezultatai. Išankstiniame balsavime pirmauja Gitanas Nausėda – 28,42 proc. tenka būtent šiam kandidatui. Antroje vietoje Remigijus Žemaitaitis, surinkęs 7,74 proc. balsų. 7,30 proc. balsų teko Ingridai Šimonytei, o 6,59 proc. – Ignui Vėgėlei. Už Eduardą Vaitkų, 21 val. duomenimis, balsavo 2,87 proc. rinkėjų, o už Dainių Žalimą – 1,55 proc. Kol kas mažiausiai balsų tenka Andriui Mazuroniui (0,91 proc.) ir Giedrimui Jeglinskui (0,84 proc.).

Pagal šios dienos balsavime pirmosios apylinkės pateiktus balsų skaičiavimus, tauragiškiai labiausiai palaiko Gitaną Nausėdą – jam šiuo metu tenka 55,69 proc. rinkėjų balsų. Antroje vietoje Remigijus Žemaitaitis, kuriam kol kas tenka 17,49 proc. balsų. Kol kas tokie duomenys iš vienintelės balsų skaičiavimą baigusios Tauragės rajono Mažonų apylinkės.

21.30 val. atnaujinti VRK duomenys, kurie rodo, jog Gitanas Nausėda toliau pirmauja, surinkęs 51,34 proc. balsų. Antroje vietoje kol kas yra Remigijus Žemaitaitis, surinkęs 13,99 proc. balsų. O trečias yra Ignas Vėgėlė, kuriam tenka 11,53 proc. balsų. Tauragės rajone balsus jau suskaičiavo 5 apylinkės: Mažonų, Kęsčių, Dapkiškių, Trepų ir Eidintų. Visose penkiose didžiausio palaikymo sulaukė Gitanas Nausėda.

22 val. skelbiamais rezultatais, Tauragės rajone jau suskaičiuoti balsai ir Lauksargių, Sartininkų, Aukštupių, Pagramančio, Lomių, Vaidilų, Batakių, Eičių ir Drąslaukio apylinkėse. Kol kas vis dar daugiausia balsų turi Gitanas Nausėda, antroje vietoje lieka Remigijus Žemaitaitis, o trečioje Ignas Vėgėlė. Iš viso jau aiškūs 15 Tauragės rajono apylinkių balsai.

23 val. duomenimis, I.Šimonytė pakilo antrąją vietą, pralenkdama I.Vėgėlę, kuris šiuo metu lieka ketvirtas, ir R.Žemaitaitį, kuris nusileido į trečiąją vietą. Lyderio pozicijos neužleidžia G.Nausėda. Tauragės rajone iš 33 apylinkių rezultatus pateikė jau 24 apylinkių.

Galiausiai paskelbti ir visų rinkiminių apylinkių duomenys. Į antrąjį Prezidento rinkimų turą pateko Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė. Tačiau tą pačią dieną vykęs referendumas dėl Konstitucijos keitimo laikomas neįvykusiu.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą