Prieš atšilimą pradėtas šildymo sezonas

Dalintis:

Antradienį Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė pasirašė įsakymą, leidžiantį pradėti šildymo sezoną švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigose. Šiemet šildymo sezonas pradedamas veik mėnesiu anksčiau nei pernai.

Nors sinoptikai prognozuoja, kad savaitgalį į Lietuvą sugrįš rudeniška 14–17 laipsnių šiluma, Tauragės savivaldybė solidarizuojasi su kitais Lietuvos miestais ir skelbia šildymo sezono pradžią. Pernai šildymo sezonas Tauragėje buvo pradėtas spalio 14 dieną.

– Mes pasiruošę. Darbų ūkyje visada yra, bet šilumos tiekimas dėl to nenukenčia. Šildymo sezonas kaip visada netikėtai užklumpa kai kuriuos miesto šildymo sistemų prižiūrėtojus, atsakingus už pastatų būklę. Yra pastatų šeimininkų, kurie nepateikė pasiruošimo šildymo sezonui aktų ir mes šildyti jų negalime. Pateikti dokumentus visi turėjo iki rugsėjo 15-osios, – sakė Tauragės šilumos tinklų direktorius Audrius Arcišauskas.

Jis patikino, kad užklausų, kada bus įjungtas šildymas daugiabučiams namams, įmonė gauna labai mažai. Daugiabučių gyventojai, nusprendę šildytis anksčiau nei skelbiamas sezonas, turėjo surinkti 51 procentą visų gyventojų parašų ir kreiptis į šilumos tinklus.

– Žmonėms šilumos dar užtenka nuo gyvatukų voniose, Tauragėje daug renovuotų namų, juose šilta, o visos didžiosios švietimo įstaigos yra mieste, mes joms tiekiame karštam vandeniui parametrus. Pereisime į kitą režimą ir pradėsime šildymą tiems, kas kreipsis, – apie naujo šildymo sezono pradžią kalbėjo šilumininkų vadovas.

Pasak A.Arcišausko, šildymas šiemet tauragiškiams dar nebrangs. Tikėtina, kad 5–15 procentų kaina išaugs vasarį.

– Iki metų galo nustatyta 4,67 cento už kilovatvalandę, bet sausį jau pirksime naujo kuro, kurio kaina gerokai išaugusi. Jei rinkoje kaina nekris, šiluma brangs ir pas mus, – įsitikinęs A.Arcišauskas.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą