fbpx

Prieš rują – perspėjimai gyvūnų savininkams

Dalintis:

Tauragės rajono gyventojas buvo nubaustas už netinkamai prižiūrimą savo šunį. Iš pirmo žvilgsnio lyg ir nieko ypatingo. Tačiau, policijos pareigūnų teigimu, į panašius pranešimus jie privalo reaguoti, o iš namų ištrūkusių gyvūnų šeimininkams gresia piniginės baudos.

„Tauragės kurjeriui“ Mažonų seniūnijoje gyvenanti šeima pasakojo laikanti du šunis. Abu augintiniai nekastruoti, todėl per rują kartais ištrūksta pro vartelius.

– Mūsų šunys vakcinuoti, kaip ir priklauso. Juos laikome viduje. Mūsų kiemas aptvertas, šunis išleidžiame jame palankstyti. Mūsų šunys žmonių nepuola, bet kartais prasikrapšto vartelius ir išbėga už kiemo ribų. Nors su kaimynais sutariame gerai, praėjusį rudenį sulaukėme inspektoriaus skambučio dėl šunų nepriežiūros. Pasirodo, kažkas pasiskundė, kad mūsų šuo neva lankosi pas kaimynų kalę. Apsiribota tik perspėjimu. Nežinome nei kas paskundė, negalime net nueiti pasikalbėti, – pasakojo Mažonų gyventojai.

Tai ne vienintelis atvejis, kai į kaimynų konfliktą dėl naminių augintinių turi įsikišti ir policijos pareigūnai. Praėjusį rudenį policijos komisariate registruotas Kunigiškių kaimo gyventojos skundas.

– Pareiškėja pranešė, kad kaimynui priklausantis taksų veislės šuo kasa jos kieme duobes. Moteris teigė, kad dėl svetimo šuns kieme negali paleisti savo augintinio. Nustatyta, kad šuns šeimininkas netinkamai rūpindamasis ir netinkamai prižiūrėdamas savo augintinį įvykdė administracinį nusižengimą, – informavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Lina Banienė.

Už gyvūnų nepriežiūrą jų savininkams gali būti skirti ne tik įspėjimai, bet ir finansinės baudos.

Svarbiausios taisyklės

Tauragės rajone galioja Gyvūnų laikymo taisyklės, kurios skelbia, kad naminiai gyvūnai privalo būti vakcinuojami nuo pasiutligės, jų savininkai turi užtikrinti, kad viešosiose vietose, dviejų butų ar daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose, pvz.: atviruose balkonuose, rūsiuose, koridoriuose, laiptinėse, gyvūnai nebūtų paliekami be priežiūros. Gyvūnui priteršus viešojoje vietoje, dviejų butų, daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose ar kito asmens žemės valdoje, gyvūno laikytojas nedelsdamas turi surinkti gyvūnų ekskrementus ar kitus gyvūno paliktus teršalus. Jei šunį pririšate savo kieme, jis negali išeiti už žemės valdos, kurioje laikomas, ribos. Jei šuo laikomas atviroje žemės valdoje arba taip aptvertoje, kad gali iš jos pabėgti – šuo turi būti laikomas pririštas arba voljere. Vadovaujantis Gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos aprašu, voljeras, narvas ar kita laikymo įranga, kuriuose laikomi šunys, turi būti įrengti taip, kad juose laikomi šunys, priklausomai nuo jų dydžio, negalėtų iš jų iššokti ar kitu būdu pabėgti, o voljero, narvo ar kitos laikymo įrangos, kuriuose laikomi šunys, plotas turi atitikti nustatytas normas. Uždaroje žemės valdoje šuo gali būti laikomas nepririštas, jei užtikrinama, kad šuo iš jos neišbėgs. Tokiu atveju matomoje vietoje turi būti pakabintas ne mažesnis kaip 8 cm pločio ar skersmens įspėjamasis ženklas su užrašu, pvz., „Atsargiai, šuo!“, o prie uždaros žemės valdos vartų rekomenduojama įrengti skambutį valdos savininkui pakviesti.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą